12 минути разделиха Локомотив (Горна Оряховица) от влизане в „Б“ група. В последния кръг на Северозападната „В“ група тимът гостуваше във Видин и при победа се надяваше дербито в Мездра между домакините и „Ботев“ (Луковит) да завърши наравно. Горнооряховци спечелиха убедително с 4:1 и изчакваха развръзката в Мездра. Резултатът там бе 0:0 до 78-ата минута, когато Тодор Чаворски проби по фланга и центрира, а 19-годишният Валдемар Стоянов с глава донесе победата с 1:0 на мездренци, вкарала ги във втория ешелон.

Мачът във Видин премина при пълен превес на играчите на треньора Ценко Гавазов. Още в началото „железничарите“ от Горна Оряховица натиснаха противника и резултатът не закъсня. Антоний Балъков с мощен удар от 25 метра опъна мрежата на Бдин в 12-ата минута - 0:1. Локо (ГО) не се задоволи с минималната преднина и трайно пренесе играта в полето на противника, пише sport-vt. В 30-ата минута Тихомир Кънев засече топката и вкара за 0:2 след центриране. Втората част също започна силно за „черно-белите“. Любо Генчев и в този мач показа класа и бързина и не пропусна да направи резултата класически в 64-ата минута, забивайки топката с глава. Малко след това домакините претендираха за дузпа за събаряне на техен играч в наказателното поле. Все пак в 84-ата минута Бдин успя да върне едно попадение - 1:3. Две минути преди края на мача Балъков се разписа за втори път, след като топката неочаквано се удари в него и намери мрежата на Бдин.

Локомотив (ГО) завърши сезона с впечатляващите 119 вкарани гола, но това не се оказа достатъчно за влизането. Фатални се оказаха двете загуби от Локомотив (Мездра), двете ремита с Етър и загубата с 0:3 в Плевен. Горнооряховци ще изчакат дали няма да бъдат поканени като втори отбор да попълнят групата, ако някой тим се откаже или не получи лиценз. Яснота по това ще има на Изпълкома на БФС утре, но засега няма подобни индикации от нито един клуб.

Съставът на Локомотив (Горна Оряховица): Христанов, Фиданин, Пенев, Стефанов (87 В. Трифонов), Л. Генчев, Кр. Трифонов, Й. Петров (67 Н. Петров), Яв. Генчев, Кънев (70 М. Иванов), Балъков