Устременият към "А" група Локомотив (Горна Оряховица) загуби от лидера на Северозападна "В" група Спартак (Плевен) в първата си контрола от зимната подготовка. „Черно-белите“ паднаха с 1:2 на свой терен. Две нелепи грешки и дузпа подариха победата на гостите от Плевен.

Воденият от Сашо Ангелов Локо (ГО) започна проверката с утвърдения си в „Б" група състав. В първата част „железничарите“ пресираха Спартак с бързи пасове и атаки. В 7-ата минута Явор Генчев подаде отлично на брат си Любо Генчев, който финтира играч на гостите и центрира към Красен Трифонов и той отблизо се разписа за 1:0.

В 40-ата минута Спартак получи дузпа, след като вратарят Рашков излезе за топката и бушонира Венцислав Миленов. Кристиян Григоров направи 1:1 от бялата точка.

След почивката Сашо Ангелов пусна в игра и трите нови попълнения. На вратата застана Александър Любенов, в центъра на защитата – Емил Грозев, а на позиция офанзивен халф действаше Юлиан Ненов, който е на проби. Наставникът на Спартак Бойко Цветков пък почти изцяло промени облика на отбора си.

Още в първите минути на втората част домакините бяха близо до нов гол. Денислав Мицаков напредна по дясното крило и центрира към Янаки Смирнов, който засече топката с глава, но стражът на гостите изби. Нападателят на Локо (ГО) пропусна и в 68-ата минута, а 10 по-късно Преслав Антонов успя да се възползва от грешка в защитата на „железничарите“ и силният му уда изненада Любенов - 1:2.

Съставът на Локомотив (Горна Оряховица):
Р. Рашков, И. Пенев, А. Фиданин, Д. Мицаков, М. Иванов, А. Димитров, А. Балъков, Я. Генчев, Л. Генчев, К. Трифонов, Я. Смирнов (Е. Грозев, Ю. Ненов, И. Михайлов, Н. Иванов, Р. Байчев)

Съставът на Спартак (Плевен):

Първо полувреме: Станислав Антонов, Любомир Христов, Кристиян Григоров, Живко Господинов, Калоян Тодоров, Тихомир Тодоров, Антони Иванов, Венцислав Миленов, Любомир Иванов, Любомир Тодоров, Стефан Христов.
Второ полувреме: Радослав Михайлов, Марио Илиев, Петър Стоянов, Роберт Петров, Лъчезар Кънчев, Живко Господинов (60 Васил Михайлов), Траян Димитров, Ангел Делев, Кристиян Иванов, Преслав Антонов, Ивайло Дангуров.