Левски победи с 3:1 Локомотив (Мездра) в последната среща от 23-ия кръг на "А" група. По този начин "сините" запазиха дистанцията от ЦСКА, изоставайки с 4 точки от лидера 7 кръга преди края на първенството. "Железничарите" от Мездра пък отново са с 30 точки, колкото имат още Славия, Сливен, Черноморец и Локомотив (Пловдив).

Срещата на "Герена" започна отлично за гостите, които изненадващо поведоха в резултата. В 4-ата минута Красимир Георгиев шокира всички, наказвайки Георги Петков. Играчът на Локо (Мз) се възползва от грешка на отбраната на Левски, озова се сам срещу Петков и го преодоля за 0:1. Вратарят на домакините успя леко да отклони топката, но тя все пак се търкулна зад голлинията.

До почивката възпитаниците на Емил Велев направиха отчаяни опити да върнат поне едно попадение, но това така и не се случи. Гостите от Мездра се бранеха успешно, но след почивката "сините" се вдигнаха на щурм и бързо се добраха до обрата.

В 56-ата минута Георги Сърмов се разписа от границата на наказателното поле с нисък удар в долния ляв ъгъл на вратата на Левашки за 1:1. В 64-ата 2:1 направи Христо Йовов. Георги Иванов излезе сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее, топката попадна в Гаджев, той подаде на празна врата към Бижутера, който я прати в мрежата и "сините" се добраха до пълен обрат в двубоя.

Крайното 3:1 оформи Гонзо в 85-ата минута. Йовов центрира от корнер, резервата Георги Христов свали топката към Георги Иванов, за когото не бе проблем да вкара от близко разстояние. За любимеца на сектор "Б" това бе 10-ото попадение от началото на сезона в "А" група. По този начин Гонзо се изравни с Мартин Камбуров, а лидер в голмайсторската листа продължава да бъде Дормушали Саидходжа, който има 13 попадения в сметката си.

Развитието на двубоя по минути - ТУК!

ЛЕВСКИ - ЛОКО (Мз) 3:1
0:1 Красимир Георгиев (4), 1:1 Георги Сърмов (56), 2:1 Христо Йовов (64), 3:1 Георги Иванов (85)

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 30.Лъчезар Балтанов, 2.Виктор Генев, 55.Йордан Милиев, 25.Лусио Вагнер, 8.Георги Сърмов, 45.Владимир Гаджев, 22.Дарко Тасевски (83-11.Георги Христов), 21.Зе Соарес (77-24.Николай Димитров), 10.Христо Йовов (86-19.Иван Цачев), 9.Георги Иванов

Резерви: 12.Божидар Митрев, 23.Давид Бистрон, 6.Рашид Тиберканин, 24.Николай Димитров, 70.Фелипе Да Коща, 11.Георги Христов, 19.Иван Цачев

ЛОКО (Мз): 21.Юлиан Левашки, 8.Радослав Анев, 25.Тихомир Трифонов, 4.Николай Христозов, 2.Дамян Рачка, 22.Зоран Цветкович (71-77.Фаусто Лоренцо), 20.Филип Филипов, 17.Любомир Тодоров, 18.Аристеидис Лотас, 30.Уго Симоеш (88-19.Георги Каранейчев), 11.Красимир Георгиев

Резерви: 1.Георги Георгиев, 16.Янков, 7.Страти Илиев, 14.Шенол Галип, 19.Георги Каранейчев, 77.Фаусто Лоренцо, 9.Тозе Мареко