Миньор приема Локомотив (Пловдив) от 17:00 часа в мач от 20-ия кръг на "А" група. Перник е един от най-тежките градове за гостуване в историята на "смърфовете". Всъщност Локомотив има само една победа в миньорския град. Тя е постигната в далечната вече 1969 година. Датата е 27 септември, а мястото -„Стадиона на мира". Пловдивските „железничари" печелят след голяма битка и голов трилър с 4:3.

На почивката нищо не предвещава такава драма, тъй като Локомотив спокойно води - 0:3. Класическата преднина идва само в разстояние на 6 минути. Между 38-ата и 44-ата се разписват последователно Христо Бонев, Тодор Паунов и Георги Василев. След почивката само за 1 минута перничани връщат 2 гола.

В 65-ата точен е Златан Аврамов, а в следващата атака - Веселин Евгениев. Точка на спора слага Тодор Паунов с 4-ти гол за Локо (Пд) в 73-ата минута.

До края силите на Миньор стигат само за още един гол на Златан Аврамов, този път от дузпа. Оттогава вече над 43 години „смърфовете" нямат победа. Друг любопитен факт е, че в последните 4 сезона двубоите между двата тима в Перник винаги завършват наравно.