Локомотив (Пд) изпусна да бие шампиона Лудогорец, завършвайки при 1:1 в мач от 31-ия кръг на "А" група. "Черно-белите" изиграха изключително силно второ полувреме, но липса на прецизност и веднъж гредата не им позволиха да се поздравят с успеха. В крайна сметка нов гол не падна и двата тима спечелиха по една точка. С нея Лудогорец вече има 66 на първото място, докато Локо (Пд) е седми с 46.

Двубоят започна равностойно, но в 34-ата минута гостите поведоха. Йордан Тодоров закъсня да се върне и фаулира съперник пред наказателното поле. Върджил Мисиджан застана зад топката и с технично изпълнение матира Йордан Господинов за 1:0. До паузата "смърфовете" се опитваха да стигнат до попадение с центрирания, които обаче не водеха до нищо.

През втората част на терена се видя съвсем различен отбор на домакините. След нелепия изравнителен автогол, дело на Минев в 60-ата минута, Локо (Пд) смачка своя съперник. Гади, Ндайе и Мендес от удобни позиции не успяваха да улучат вратата. В самия край пък и гредата спаси гостите след удар на Мартин Камбуров. Лудогорец също пропиля две възможности, когато в 78-ата Марселиньо от около 7-8 метра шутира над гредата, а в продължението отново той бе спрян с чудесна намеса на стража.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК!

ЛОКО (ПД) - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
0:1 Мисиджан (34), 1:1 Минев (60-авт)

loko_plovdiv.jpgЛОКОМОТИВ ПД: 12. Господинов, 30. Тодоров jalt.jpg, 18. Георгиев, 33. Тунчев (к) (smqna.jpg 46 - 25. Грънчов), 87. Диего, 6. Йошев jalt.jpg, 22. Ндайе, 91. Гади jalt.jpg, 20. Белаид (smqna.jpg 58 - 45. Мендес), 11. Камбуров, 7. Делев (smqna.jpg 65 - 9. Кики)
Резерви: 22. Акалски, 9. Кики, 17. Марков, 25. Грънчов, 77. Лазаров, 28. Илиадис, 45. Мендес
Старши треньор: Александър Станков

ЛУДОГОРЕЦ: 21. В.Стоянов (к), 25. Минев topka.jpg, 4. Мантула jalt.jpg, 15. Ал.Александров jalt.jpg, 80. Кайсара, 8. Ешпиньо jalt.jpg, 14. Бургзорг jalt.jpg (smqna.jpg 53 - 84. Марселиньо), 10. Ернандес (smqna.jpg 63 - 99. Платини), 93. Мисиджан topka.jpg , 9. Безяк, 17. Абало (smqna.jpg 75 - 11. Кишада)
Резерви: 91. Чворович, 20. Шоко, 55. Терзиев, 84. Марселиньо, 95. Луму, 11. Кишада, 99. Платини
Старши треньор:  Стойчо Стоев