Локомотив (Пловдив) постигна минимална победа с 1:0 над Славия в мач от 9-ия кръг на "А" група. Автор на единственото попадение в срещата стана Рангел Абушев, който влезе на смяна в началото на втората част и му бяха нужни само 3 минути да бъде на терена, за да накаже Георги Петков.

За Славия това е трета поредна загуба в първенството след 0:5 от Литекс и 0:2 от ЦСКА.

При гостуването на "Лаута" "белите" играха почти половин час с 10 човека, тъй като в 63-ата минута Виктор Генев получи червен картон. Това прекърши селекцията на Мартин Кушев, която трудно достигаше до вратата на домакините.

Първото полувреме играта беше равностойна, а най-сериозното положение пред една от двете врати беше в 27-ата минута. Тогава удар на Здравко Лазаров беше избит от играч на Локо (Пд) на голлинията.

В 37-ата пък Владислав Златинов излезе сам срещу Йордан Господинов, но вратарят ловко се метна в краката му и улови топката.

Победното попадение за "смърфовете" падна в 49-ата минута. Тогава влезлият на почивката Рангел Абушев засече центриране на Георги Стефанов и наказа Георги Петков. По този начин Локомотив (Пловдив) спря лошата серия в "А" група и прибави 3 точки към актива си. Мачът беше дебют за Стефан Генов начело на "смърфовете".

В ложата на "Лаута" бяха президентите на двата клуба - Веселин Марешки и Венци Стефанов. Босът на "белите" си тръгна ядосан след загубата на своя тим. След поредната издънка треньорът на най-стария столичен клуб Мартин Кушев със сигурност не е спокоен за поста си.

ЛОКО (Пд) - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Рангел Абушев (49)

Мачът по минути
2 - Здравко Лазаров изпълни пряк свободен удар, топката срещна стената.
10 - Изстрел на Курдов преминава над вратата на Славия, пазена от опитния Георги Петков.
26 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача. Получава го Диего от състава на домакините за нарушение срещу Здравко Лазаров.
27 - Електричката изпълнява фаула, остро центриране към далечния десен ъгъл на вратата, Йордан Господинов със сетни сили избива в корнер.
27 - След изпълнението на ъгловия удар топката е пратена ниско към вратата на Локомотив, Господинов успява да избие, след което обаче тя стига до Лазаров, който шутира, но право в тялото на играч на домакините, който е застанал на голлинията.
31 - Удар на Христо Златински излиза в аут.
37 - Владислав Златинов излезе очи в очи срещу Йордан Господинов, вратарят на "смърфовете" успя да се метне в краката му и да улови топката.
42 - Изключително неточен удар на Янко Сандански към вратата на Локо (Пд). Халфът на Славия прати топката високо над целта.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Стефан Генов извършва първа смяна. Рангел Абушев се появява на мястото на Николай Станков.
49 - topka.jpg ГОЛ! Локо (Пд) открива резултата - 1:0! Резервата Рангел Абушев се разписва, засичайки отлично центрираната топка от Георги Стефанов.
55 - jalt.jpg Груб фаул на Виктор Генев срещу Курдов. Бранителят на гостите получава жълт картон.
62 - smqna.jpg Първа смяна за Славия. Иван Коконов отстъпва мястото си на Петър Димитров.
62 - smqna.jpg Смяна и за Локо (Пд). Валери Георгиев излиза от терена, Павел Ковачев влиза в игра.
63 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Славия остава с 10 човека. Втори жълт и съответно червен картон за защитника Виктор Генев.
72 - smqna.jpg Мартин Кушев извършва втора смяна. Васил Калоянов влиза на мястото на Владислав Златинов.
74 - smqna.jpg Принудителна смяна за Локо (Пд). Георги Стефанов отстъпва мястото си на Николай Дюлгеров
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Локо (Пд) победи с 1:0 Славия.

ЛОКО (Пд): 12.Йордан Господинов, 3.Валери Георгиев (62-5.Павел Ковачев), 55.Мартин Кавдански, 6.Кирил Котев, 7.Николай Станков (46-4.Рангел Абушев), 16.Христо Златински, 23.Даниел Георгиев, 89.Станислав Маламов, 88.Георги Стефанов, 9.Атанас Курдов, 77.Диего Фераресо
Резерви: 30.Минко Жилков, 26.Николай Дюлгеров, 19.Марин Петров, 33.Димо Атанасов, 5.Павел Ковачев, 90.Стелиос Диметриу, 4.Рангел Абушев
Треньор: Стефан Генов

СЛАВИЯ:
1.Георги Петков, 20.Радослав Димитров, 3.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 22.Виктор Генев, 14.Янко Сандански, 23.Тайсуке Акиоши, 17.Иван Коконов (62-88.Петър Димитров), 7.Дайсуке Мацуй, 77.Здравко Лазаров, 9.Владислав Златинов (72-29.Васил Калоянов)
Резерви: 12.Емил Петров, 18.Филип Филипов, 25.Николай Чипев, 88.Петър Димитров, 21.Богомил Дяков, 5.Петров, 29.Васил Калоянов
Треньор: Мартин Кушев