Локомотив (Пловдив) завърши 2:2 срещу сръбския гранд Цървена звезда в контрола по повод 85-годишния юбилей на "смърфовете". Мачът се игра при страхотна атмосфера на стадиона в пловдивския парк "Лаута".

Домакините демонстрираха голямо желание да стигнат до победата срещу именития си противник и дори на два пъти повеждаха в резултата. Първо в 21-ата минута Сержиньо откри, в 38-ата бразилецът Евандро изравни за сръбския гранд. Второто попадение за Локо (Пд) реализира Йордан Тодоров в 58-ата, а крайното 2:2 оформи Урош Кошич в 77-ата.

Избраниците на Драган Канатларовски започнаха по-активно срещата с европейския и световен клубен шампион от 1991 година Цървена звезда. В 3-ата минута Сержиньо обстрелва вратата на Цървена звезда директно от пряк свободен удар, но вратарят на сръбския гранд Бобан Байкович спаси. Малко след това и стражът беше затруднен и от Даксон, но отрази и този изстрел.

В 21-ата минута феновете на Локо (Пд) изригнаха. Португалецът Сержиньо откри резултата със страхотен гол, изпращайки топката неспасяемо в мрежата на Цървена звезда с топовен изстрел от малко повече от 20 метра - 1:0.

В 38-ата избраниците на Роберт Просинечки изравниха. Бразилецът Евандро влетя опасно в наказателното поле на домакините, преодоля Стоян Ставрев и от малък ъгъл прати топката в мрежата му за 1:1.

В 58-ата Йордан Тодоров вкара за 2:1 след отличен пас на Даксон и разстрелващ удар от близко разстояние, което отново даде преднина на "смърфовете". Гостите от Сърбия упражниха натиск и попадението във вратата на Локо (Пд) не закъсня. В 77-ата минута топката се озова в Мезенга след центриране от корнер, играчът на гостите шутира, Ставрев изби, но кълбото попадна в бранителя Урош Кошич, който я довкара от няколко метра - 2:2.

Около 5000 верни привърженици на Локо (Пд) подкрепяха бурно любимците си в юбилейния мач. Сред гостите беше и Христо Стоичков. "Смърфовете" играха със светлосини фланелки, изработени специално за 85-годишнината на клуба.

Контролата по минути - ТУК

ЛОКО (Пд) - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2
1:0 Сержиньо (21), 1:1 Евандро (38), 2:1 Йордан Тодоров (58), 2:2 Урош Кошич (77)
ЛОКО (Пд): 12.Стоян Ставрев, 2.Джереми Родригес (86-55.Мартин Кавдански), 5.Юнес Бенжелюн (89-20.Запрян Запрянов), 3.Валери Георгиев, 4.Михаил Венков (43-25.Ангел Йошев), 44.Любомир Витанов (87-24.Атанас Рибарски), 23.Даниел Георгиев (89-88.Аян Садъков), 87.Даксон (71-11.Ненад Лукич), 7.Йордан Тодоров (76-9.Милош Релич), 10.Сержиньо (89-16.Христо Стамов), 77.Здравко Лазаров (81-29.Драги Коцев)
Треньор: Драган Канатларовски

11.JPG
ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: 1.Бобан Байкович (46-22.Милош Весич), 5.Урош Кошич, 6.Никола Игнятевич, 7.Милош Димитриевич, 14.Никола Микич (46-9.Бруно Мезенга), 19.Кристиан Борха, 20.Каду, 29.Марко Вешович, 55.Никола Петкович, 10.Евандро, 99.Андрия Калудерович (46-33.Ненад Ковачевич)
Треньор: Роберт Просинечки