Локомотив (Пловдив) претърпя тежка загуба с 0:3 от новака в руския елит Кубан (Краснодар). Това бе петата контрола за "смърфовете" от подготвителния лагер в Марбея. Мачът бе втори за селекцията на Неделчо Матушев от турнира Марбея Къп 2010. В първия двубой Локо (Пд) отстъпи с 1:2 от шампиона на Русия Зенит (Санкт Петербург).

Още в 20-ата минута на срещата с Кубан (Краснодар) Йордан Тодоров бе изгонен за два жълти картона. Въпреки приятелския характер на двубоя, треньорът на Локо (Пд) Неделчо Матушев не можа да го замени с друг футболист. Така на "смърфовете" се наложи да играят 70 минути с 10 души, което се оказа решаващо за крайния изход.

И трите попадения във вратата на българския тим паднаха след почивката. Те дойдоха, след като резервният вратар Тодор Тодоров се контузи и в 61-ата минута бе заменен принудително от Стоян Ставрев. Цялото първо полувреме пък пази Флориан Лучини, който не допусна попадение. Ставрев обаче бе наказан три пъти от руснаците. Само 4 минути след заставането му под рамката му се наложи да вади топката от мрежата си след попадението на Маркос - 0:1 в 65-ата. Минута след това Сергей Давидов покачи на 2:0 за Кубан, а за крайното 3:0 за селекцията на румънеца Дан Петреску отново бе точен Давидов. 25-годишният руски нападател вкара второто си попадение в мача в 85-ата минута. /БЛИЦ

ЛОКО (Пд) - КУБАН (Краснодар, Русия) 0:3
0:1 Маркос (65), 0:2 Сергей Давидов (66), 0:3 Сергей Давидов (85)

Съставът на Локо (Пд): Флориан Лучини, Мартин Кавдански, Хуан Бариентос, Боян Дойкич, Пламен Крачунов, Йордан Тодоров, Христо Златински, Янко Сандански, Любомир Витанов, Николас Раймонди, Патрик Огунсото (Тодор Тодоров, Валери Георгиев, Джереми Родригес, Юнес Бенжелюн, Дани Кики, Димитри Дюран, Здравко Лазаров, Стоян Ставрев)