ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (Пловдив) надигра категорично Славия, спечелвайки с 3:0 срещата от 14-ия кръг на Еfbet Лига. Само преди дни "белите" победиха Левски с 2:1, но тази вечер на "Лаута" нямаха сили дори за почетно попадение и инкасираха тежка загуба.

"Смърфовете" се изкачиха до третата позиция и се изравниха по точки с втория ЦСКА. Двата тима имат по 28, но "червените" са с мач по-малко. Славия пък заема седмата позиция с 24 точки.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Футболистите на Златомир Загорчич стартираха по-активно срещата на "Лаута". В началните минути пропуски направиха Кристиян Добрев и Кемело Нгуена.

"Смърфовете" обаче успяха да поведат в 31-ата минута след автогол на Светослав Вуцов. Младият вратар на Славия беше изненадан от карамбол в наказателното поле. Стражът спаси удар с гърдите си и топката отиде към Мартин Паскалев. Младокът отправи мощен изстрел, а Христо Попадийн спря топката преди да влети в мрежата на Славия, но я прати в гърба на Вуцов, след което тя се озова зад голлинията - 1:0.

Второто полувреме започна отлично за Локомотив (Пловдив) и само 4 минути след подновяването на играта домакините удвоиха преднината си. Точен беше капитанът Димитър Илиев, който се възползва от подаване на Джовани на празна врата - 2:0.

Малко по-късно мощен удар на Йосип Томашевич беше отразен от Вуцов. Домакините имаха претенции и за дузпа след удар на Бирсент Карагарен, който беше блокиран от Венцислав Керчев. Главният съдия Георги Гинчев не видя игра с ръка на бранителя, а ВАР не сигнализира за нередност.

В 72-ата минута "смърфовете" стигнаха до трети гол. Бабакар Дион отбеляза след перфектно подаване на капитана Митко Илиев - 3:0.

В 79-ата резервата Преслав Боруков пусна меко подаване в наказателното поле към Карагарен. Крилото на Локомотив (Пловдив) стреля от движение, Вуцов улови топката. В заключителните минути Динко Хоркаш спаси удар на Людовик Соарес и срещата приключи 3:0.

ЛОКОМОТИВ (Пд) - СЛАВИЯ 3:0
1:0 Светослав Вуцов (31-автогол), 2:0 Димитър Илиев (49), 3:0 Бабакар Дион (72)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на мача.
7  Галин Иванов комбинира с Камено Нгуена в наказателното поле на домакините, той подаде към Кристиян Добрев, който от три-четири метра не успя да се разпише.
11  Нов пропуск за Славия. Кемело Нгуена отправи силен удар, топката прелетя покрай вратата.
31  ГОЛ! 1:0 за Локомотив след автогол на Светослав Вуцов. Вратарят на Славия спаси удар с гърдите си и топката отиде към Мартин Паскалев. Младокът отправи мощен изстрел, а Христо Попадийн спря топката преди да влети в мрежата на Славия, но я прати в гърба на Вуцов, след което тя се озова зад голлинията.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
49  ГООЛ! 2:0 за домакините. Карагарен се пребори вляво за топката и я пусна към Джовани, той напредна и продължи към Димитър Илиев, който реализира без проблем в опразнената врата.
62 - "Смърфовете" с претенции за дузпа за игра с ръка на Венцислав Керчев. Тя обаче беше прилепена до тялото на централния защитник на Славия и съдията Георги Гинчев остави играта да продължи.
72  ГОООЛ! Бабакар Дион бележи за 3:0. Димитър Илиев изведе перфектно съотборника си, който прокара топката между краката на Вуцов.
79 - Пропуск на Карагарен.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) победи Славия с 3:0.
Лок. Пловдив
ЛОКОMOТИВ (Пд): 23.Динко Хоркаш, 50.Йосип Томашевич, 91.Райън Бидунга, 4.Мартин Паскалев (88  3.Луан да Силва), 13.Матеус да Силва, 15.Пиер Зебли (75  33.Георги Каракашев), 34.Петър Витанов (75  99.Преслав Боруков), 10.Джовани (83  19.Александър Василев), 14.Димитър Илиев (к) , 9.Бирсент Карагарен, 7.Бабакар Дион  (83  11.Ивайло Димитров)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 19.Александър Василев, 25.Христо Иванов, 33.Георги Каракашев, 11.Ивайло Димитров, 3.Луан да Силва, 99.Преслав Боруков
Треньор: Александър Томаш

Славия София
СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов , 83.Христо Попадийн (53  73.Иван Минчев), 23.Емил Виячки, 37.Венцислав Керчев , 4.Людовик Соарес, 93.Кемело Нгуена, 77.Георги Вълчев (67  71.Кристиян Стоянов), 17.Ерол Дост, 11.Кристиан Добрев (85  19.Мартин Сораков), 33.Галин Иванов (к), 8.Емил Стоев (67  9.Ахмед Ахмедов)
Резерви: 12.Николай Кръстев, 9.Ахмед Ахмедов, 22.Дарко Тасевски, 73.Иван Минчев, 55.Константин Чешмеджиев, 71.Кристиян Стоянов, 19.Мартин Сораков
Треньор: Златомир Загорчич

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия