Локо (Пд) не успя да победи Пирин и двата тима направиха 2:2 в мач от 26-ия кръг на “А” група. Срещата на “Лаута” бе изгледана от националния селекционер Лотар Матеус. Домакините удариха 3 греди и натиснаха здраво през второто полувреме, но не успяха да вземат ценните 3 точки. Така тимът на Коко Динев изпусна шанс да се доближи до четвъртата позиция, която може да означава класиране за евротурнирите. “Орлетата” са на път да се спасят, като се утвърдиха на 12-ата позиция с 22 точки.

Треньорът на Пирин Костадин Ангелов бе заложил на офанзивна схема, въпреки че тимът му бе гост. В предни позиции действаха Веселин Стойков, Димитър Илиев и Иван Цветков. Идеята на Лаптопа бе да търси гол с контраатки.

За Локомотив в предни позиции играха Здравко Лазаров, Сержиньо и Де Карвальо, а още през първото полувреме халфовата линия бе подсилена от Габор Ерош.

Домакините започнаха много добре и в началото на мача отправиха няколко опасни удара чрез Електричката. Едва в 29-ата минута Пирин погледна към вратата на съперника. Иван Цветков опита технично да прати топката във вратата с пета, но тя бе насочена неточно. В 41-ата минута се стигна до спорно положение, при което Ганев улови на голлинията, а домакините претендираха, че е имало гол.

В добавеното време на първото полувреме Пирин стигна до гол. Димитър Илиев получи в малкото наказателно поле от Антон Костадинов, финтира Родригес и направи резултата 0:1. След гола таранът, който е продукт на школата на Локомотив, не се зарадва. При смяната му през второто полувреме той бе изпратен с аплодисменти от публиката.

Пирин водеше с 1:0 на почивката, макар че Локомотив имаше повече положения и удари две греди чрез Карвальо и Сержиньо през първата част.

В 52-ата минута Иван Цветков удвои. Димитър Илив му подаде зад центъра, нападателят тръгна и мина през цялото поле, за да стигне до вратарското. Там вратарят Ганев спря първия му удар, но при втория Цветков намери вратата за 2:0.

След гола “смърфовете” натиснаха съперника и заредиха положение след положение. В 59-ата минута те стигнаха до гол. Базил де Карвальо вкара с глава след центриране от левия фланг.

Малко след това съотборниците му удариха трета греда, този път чрез Габор Ерош. Последва пропуск на Кавдански, който от 1-2 метра с глава би над вратата. В 65-ата минута Лазаров проби, а Ганев сгреши като тръгна да го пресреща. Електричката намери Де Карвальо, който попаде на Златински. Халфът шутира, но бранител изби от голлинията.

В 68-ата минута “черно-белите” изравниха. Габор Ерош се разписа от пряк свободен удар. В 72-ата минута треньорът на Пирин Костадин Ангелов смени титулярния си вратар Ганев и пусна Аршинков. След двубоя наставникът обясни, че стражът бил разколебан и не се чувствал добре. До края двата тима направиха по още един пропуск.

ЛОКО (ПД) – ПИРИН 2:2
0:1 Димитър Илиев (45), 0:2 Иван Цветков, 1:2 Де Карвальо (59), 2:2 Габор Ерош (68)

Срещата по минути тук

Локо: 28.Тодор Тодоров, 5.Юнес Бенжелюн, 24.Самир Бенжелюн, 55.Мартин Кавдански, 44.Любомир Витанов (80.Габор Ерош), 7.Йордан Тодоров (55 - 9.Дани Кики), 16.Христо Златински, 10.Сержиньо (77 - 11.Рангел Абушев), 77.Здравко Лазаров, 2.Джереми Родригес, 19.Базил де Карвальо

Пирин: 22.Веселин Ганев (72 - 1.Атанас Аршинков), 26.Юлиан Попов, 27.Радослав Митревски, 25.Димитър Наков, 20.Александър Башлиев, 14.Янко Сандански, 8.Антон Костадинов, 7.Руслан Иванов, 9.Веселин Стойков, 24.Иван Цветков, 29.Димитър Илиев

Стадион: “Локомотив”
Съдия: Стефан Спасов
Жълти картони: Ерош (Л), Костадинов (П)