Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 ЦСКА 1948 и се класира за полуфиналите на турнира. На своя стадион "смърфовете" стигнаха заслужено до успеха с попадения на Димитър Илиев от дузпа и Бирсент Карагерен. Димо Атанасов пък бе изгонен в 60-ата минута за два жълти картона.

Локо започна много силно двубоя, а още в 6-ата минута Лукас Масоеро направи един от най-големите пропуски в историята на родния футбол и от няколко сантиметра не уцели празната врата, а прати топката в напречната греда.

Все пак Локомотив успя да вкара през първото полувреме. Карагерен влезе в наказателното поле и стреля, Димо Атанасов се хвърли на шпагат, но спря топката с ръка и съдията посочи бялата точка. Димитър Илиев бе точен от бялата точка.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Изходът на двубоя бе решен в рамките на няколко минути. Първо в 62-ата Димо Атанасов фаулира отзад Димитър Илиев и спря опасна атака. Съдията Никола Попов показа втори жълт картон на играча на ЦСКА 1948 и той се прибра под душовете.

След 5 минути Бирсент Карагерен реализира втори гол за тима на Бруно Акрапович и реши всичко.

Локо (Пловдив) - ЦСКА 1948 2:0
1:0 Димитър Илиев (42-дузпа), 2:0 Бирсент Карагерен (67)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6- Невероятен пропуск! Цветанов центрира от корнер, а Лукас Масоеро стреля с глава, но топката се отби от лявата греда зад Наумов. Топката обаче попадна в негов съотборник, който му предостави кълбото на по-малко от един метър от голлинията, но Масоеро нацели напречната греда!
9- Димитър Илиев проби отляво в наказателното поле и опита пас, но Даниел Наумов изби с крак. Топката обаче попадна в Диниш Алмейда, който стреля силно, но в аут
41- Дузпа за Локо! Карагерен стреля, Димо Атанасов се хвърли на шпагат, но спря топката с ръка и съдията посочи бялата точка
42- ГОЛ ЗА ЛОКО! Димитър Илиев реализира отсъдената дузпа
45- Край на първото полувреме
_______________________________
46- Начало на второто полувреме
62- Червен картон! Димо Атанасов фаулира отзад Димитър Илиев и спря опасна атака. Съдията показа втори жълт картон на играча на ЦСКА 1948 и той се прибра под душовете
67- ГОЛ ЗА ЛОКО! Бирсент Карагерен удвоява с хубав удар и предрешава изхода на срещата
76-
Цветанов бе изведен на добра позиция от Димитър Илиев отляво в наказателното поле и шутира, но стражът на гостите улови
90- Край на мача!

Локомотив: 1. Илко Пиргов, 5. Дейвид Малембана, 25. Лукас Масоеро, 4. Акинсола Акиниеми, 50. Йосип Томашевич, 61. Диниш Алмейда, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас (80-44. Николай Николаев), 7. Момчил Цветанов, 14. Димитър Илиев, 77. Анте Аралица (77-11. Кенан Муслимович)
Резерви: 22. Кристиан Томов, 3. Мустафа Абдулахи, 44. Николай Николаев, 19. Уирис Густаво, 11. Кенан Муслимович, 15. Валентино Пилуезе
Треньор: Бруно Акрапович

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 88. Славчо Шоколаров, 21. Венцислав Василев, 5. Михаил Минков, 30. Димо Атанасов, 20. Янко Сандански, 8. Ивайло Климентов, 9. Кристиян Пешов (56-7. Борис Тютюков), 10. Васил Шопов (73-6. Денислав Мицаков), 17. Даниел Младенов (83-27. Милко Георгиев), 99. Андон Гущеров
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 27. Милко Георгиев, 7. Борис Тютюков, 98. Валентин Йосков, 23. Виктор Зоров, 6. Денислав Мицаков, 14. Ивайло Тодоров
Треньор: Йордан Юруков

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация