Носителят на Купата и Суперкупата на България Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Славия в София и излезе временно на първо място в класирането. Двубоят бе първи от трети кръг на родното първенство, а успехът за "смърфовете" дойде с попадения на Анте Аралица и Бирсент Карагерен.

Тимът на Бруно Акрапович бе по-добрият на терена през целия двубой и можеше да стигне дори до по-изразителна победа.

"Смърфовете" организираха няколко добри атаки, а голът през първата част падна в 34-ата минута. Димитър Илиев намери отлично Аралица зад гърба на защитата на Славия, а той с диагонален удар с левия крак прати топката в мрежата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Само отлична изява на Стергиакис спаси "белите" от получаването на втори гол при удар на Аралица.

След почивката Славия опита да изравни,а  пропуски направиха Димитър Рангелов и Филип Кръстев. Локо пък се възползва отлично от открилите се възможности и успя да вкара втори гол в 80-ата минута, с което сложи край на спора. Бирсент Карагерен овладя топката пред полето на Славия, нахлу и с мощен диагонален удар простреля Стергиакис за крайното 2:0.

Локомотив записа втори успех и вече има 6 точки в актива си. Славия пък няма победа, а от три мача спечели едва една точка.

efbet Лига - сезон 2020/2021

Славия - Локо (Пловдив) 0:2
0:1 Анте Аралица (34), 0:2 Бирсент Карагерен (80)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
16- Умарбаев центрира топката от фаул, но Малембана не успя да засече с глава към вратата на Стергиакис
34- ГОЛ ЗА ЛОКО! Димитър Илиев намери отлично Аралица зад гърба на защитата на Славия, а той с диагонален удар с левия крак прати топката в мрежата
41- Димитър Илиев изведе Анте Аралица "очи в очи" със стража на домакините. Нападателят на "смърфовете" стреля лошо отблизо и Стергиакис изби
45- Край на първото полувреме
_______________________________
46- Начало на второто полувреме
54- Бранител на Локомотив сбърка пред наказателното си поле, а  Рангелов овладя и стреля, но Алмейда отклони в корнер
59- Димитър Рангелов засече центрирана топка отдясно с глава, но не уцели вратата
63- Витанов центрира отлично към Аралица, който с глава опита да прехвърли Стергиакис, но прати топката в аут
64- Филип Кръстев стреля, но Луков изби право към Рангелов. Той  опита акробатично ножично изпълнение, но неточно
75- Карагарен отправи удар отблизо, но Стергиакис се намеси и изби, а последвалият удар на Аралица беше блокиран от защитник на Славия
80- ГОЛ ЗА ЛОКО! Бирсент Карагерен овладя топката пред полето на Славия, нахлу и с мощен диагонален удар простреля Стергиакис
90- Край на мача!

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стериакис, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки (55-73. Венцислав Бенгюзов), 55. Андреа Христов, 83. Христо Попадийн, 38. Милен Гамаков, 10. Янис Карабельов, 20. Филип Кръстев, 7. Калоян Кръстев, 14. Ивайло  Димитров (69-6. Константин Иванов), 8. Димитър Рангелов
Резерви: 1. Георги Петков, 77. Георги Вълчев, 73. Венцислав Бенгюзов, 18. Димитър Стоянов, 6. Константин Иванов, 4. Петър Младенов, 17. Радослав Терзиев
Треньор: Златомир Загорчич

ЛОКОМОТИВ: 71. Мартин Луков, 5. Дейвид Малембана (46-19. Георги Минчев), 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 10. Парвиз Умарбаев, 20. Милош Петрович, 7.  Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 77. Анте Аралица (75-15. Кристиан Илич)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 44. Николай Николаев, 34. Петър Витанов, 11. Кенан Муслимович, 13. Даниел Димитров, 19. Георги Минчев, 15. Кристиан Илич
Треньор: Бруно Акрапович

София, стадион: „Славия“
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация