Локомотив (Пловдив) приключи контролите от зимната си подготовка с победа. Тимът на Александър Тунчев се наложи с 3:1 над втородивизионния Хебър на „Лаута“. Преди началото на мача капитанът на „черно-белите“ Димитър Илиев и вратарят Мартин Луков получиха наградите си за Футболист №1 и най-добър вратар за 2020 г.

„Смърфовете“ имаха предимство в играта в началото на двубоя, а Бирсент Карагерен (на два пъти) и Кристиан Илич се отличиха с пропуски. В 21-ата минута се наложи принудителна смяна за Локомотив. Кристиан Гомис замени контузения Малембана. Четири минути по-късно домакините откриха резултата. Карагерен беше изведен в чиста позиция и прати топката в мрежата.

Малко след началото на второто полувреме Локомотив удвои аванса си. Лукас Салинас беше точен. Хебър успя да върне едно попадение в 70-ата минута, когато Стойчо Палазов се разписа с глава след центриране от корнер. Шест минути по-късно Кристиан Илич след самостоятелна акция оформи крайното 3:1 в полза на „черно-белите“.

Локомотив (Пловдив): Мартин Луков (60-Илко Пиргов) , Лукас Масоеро (86-Петър Петров), Дейвид Малембана (21-Кристиан Гомис), Диниш Алмейда (86-Видол Сейменски), Петър Витанов (83-Александър Колев), Первиз Умарбаев (60-Георги Минчев), Лукас Салинас (77-Иван Арамазов), Момчил Цветанов (61-Николай Николаев), Бирсент Карагарен (61-Конър Руан), Кристиан Илич (82-Иван Михайлов), Димитър Илиев (77 Александър Иванов)