Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в мач от шестия кръг на efbet Лига и поделиха по точка. На стадион ''Христо Ботев'' във Враца пловдивчани доминираха през по-голямата част от двубоя, но отличните намеси на вратаря Красимир Костов лишиха тима на Александър Тунчев от попадение.

Още във втората минута домакините организираха добра атака, която премина през Виктор Василев отляво. Той подаде по земя към наказателното поле, където бе Дориан Бабунски, но той бе изпреварен от защитник на гостите, който изби топката в корнер. Шест минути след това Лукас Салинас направи хубав пробив отляво, премина няколко играчи на домакините и влезе в наказателното поле, но бе блокиран. Гостите бяха много близо до гола в 22-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле Венсан Марсел стреля отблизо, но Костов реагира отлично и спаси с крак. Топката се озова на крака на Шакил Сно, който шутира по земя, но вратарят на Ботев Враца отново се намеси решително.

''Смърфовете'' взеха инициативата и в 36-ата минута Сно получи хубаво подаване от Витанов по лявото крило, но пасът към наказателното поле бе пресечен. Врачани организираха бърза контраатака две минути след това, при която Мирослав Маринов намери Виктор Василев по лявото крило, а той без забавяне финтира защитник и стреля до земя от дистанция, но е затрудни Илко Пиргов. В 42-ата минута Димитър Илиев отправи добър удар, но Костов бе на мястото си и спаси.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Малко след почивката Виктор Василев опита да се откъсне сам срещу вратаря, но Артур Крачун успя да го пресрещне и да го блокира. В 56-ата минута Бирсент Карагарен потърси Георги Минчев в наказателното поле с остро подаване, но нападателят бе блокиран с тяло. Впоследствие Димитър Илиев се размина с топката и тя излезе в аут.

В 67-ата минута Димитър Илиев получи хубаво подаване в наказателното поле и финтира защитник, но Костов излезе напред и успя да се хвърли в краката на нападателя, който не успя да нанесе удар. В 82-ата минута Бирсент Карагарен опита атрактивно да отиграе подаване в наказателното поле, след като засече топката със задна ножица, но я прати встрани от вратата. До края на мача не се случи нищо запомнящо се.

"Смърфовете“ продължават да разочароват от началото на сезона и заемат предпоследното 13-о място с актив от едва 2 точки, докато врачани са пети с 9 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:0

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача
2 - Виктор Василев подаде по земя към наказателното поле, където бе Дориан Бабунски, но той бе изпреварен от защитник на гостите, който изби топката в корнер
8 - Лукас Салинас направи хубав пробив отляво, премина няколко играчи на домакините и влезе в наказателното поле, но бе блокиран
22 - Венсан Марсел стреля отблизо, но Костов реагира отлично и спаси с крак, а след това отрази и добавката на Шакил Сно
36 - Сно получи хубаво подаване от Витанов по лявото крило, но пасът към наказателното поле бе пресечен
38 - Мирослав Маринов намери Виктор Василев по лявото крило, а той без забавяне финтира защитник и стреля до земя от дистанция, но е затрудни Илко Пиргов
42 - Димитър Илиев отправи добър удар, но Костов бе на мястото си и спаси
45 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Виктор Василев опита да се откъсне сам срещу вратаря, но Артур Крачун успя да го пресрещне и да го блокира
56 - Бирсент Карагарен потърси Георги Минчев в наказателното поле с остро подаване, но нападателят бе блокиран с тяло
59 - Дориан Бабунски шутира неточно и не намери целта
67 - Димитър Илиев получи хубаво подаване в наказателното поле и финтира защитник, но Костов излезе напред и успя да се хвърли в краката на нападателя, който не успя да нанесе удар
77 - Бабунски отново притесни Илко Пиргов, който спаси
82 - Бирсент Карагарен опита атрактивно да отиграе подаване в наказателното поле, след като засече топката със задна ножица, но я прати встрани от вратата
90 - Край на мача! Ботев (Враца) и Локо (Пловдив) завършиха 0:0 и поделиха по точка

Ботев (Враца): 76.Красимир Костов, 19.Мaртин Костадинов (46 2. Валери Христов), 5.Костадин Ничев, 18.Илия Миланов, 77.Мартин Николов, 21.Сержиньо, 15.Мирослав Маринов (88 9. Георги Николов), 16.Матеус Касини (46 28. Красимир Тодоров), 24.Стефан Гаврилов (61 10. Теодор Георгиев), 11.Виктор Василев, 20.Дориан Бабунски
Резерви: 34.Дамян Дамянов, 2.Валери Христов, 9.Георги Николов, 30.Гонсало Виейра, 94.Юлиан Ненов, 28.Красимир Тодоров, 10.Теодор Георгиев
Треньор: Даниел Моралес

Лок. ПловдивЛокомотив (Пловдив): 1.Илко Пиргов, 20.Милош Петрович, 25.Артур Крачун, 2.Олексий Биков (61 4. Кристиан Гомис ), 61.Венсан Марсел (69 39. Парвиз Умарбаев ), 7.Шакил Сно (69 11. Конър Руан), 9.Бирсент Карагарен (88 44. Никола Николаев), 34.Петър Витанов, 16.Лукас Салинас, 14.Димитър Илиев, 10.Георги Минчев
Резерви: 71.Лукас Радер, 44.Николай Николаев, 6.Емил Янчев, 11.Конър Руан, 4.Кристиан Гомис, 28.Айвън Ангелов, 39.Парвиз Умарбаев
Треньор: Александър Тунчев

Враца, ст. „Христо Ботев“
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия