Локомотив (Пловдив) победи Монтана с 1:0 като гост в среща от 24-ия кръг на Efbet лига. Двубоят започна обещаващо и след първите десет минути последва период на опасни атаки към двете врати.

Давид Кики пръв нанесе точен удар в мача в 13-ата минута, когато Давид Кики стреля от малък ъгъл, а Локо отвърна с два изстрела на Димитър Илиев в 15-ата и на Георги Минчев в 22-ата. До края на полувремето и двата отбора започнаха да играят предпазливо и не създадоха нищо опасно.

Началото на втората част предложи малко повече емоции и Георги Минчев в 53-ата и Давид Кики десет минути по-късно имаха възможности да открият резултата, но не успяха. Домакините направха пропуска на мача в 68-ата минута, когато Тони Тасев изскочи зад отбраната на Локомотив, изпревари Пиргов, но от малък ъгъл не успя да вкара на празна врата.

Четвърт час преди края Локомотив стигна до гол. Георги Минчев прати топката във вратата на Кирев с техничен удар за 1:0. Минути по-късно Бирсент Карагерен можеше да вкара на празна врата, но от малък ъгъл не успя.

Монтана продължава да няма победа над Локо от 2015 година насам и остава след последните в класирането, докато пловдивчани дръпнаха с 5 точки на третия ЦСКА, но "червените" са с мач по-малко.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

МОНТАНА - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:1
0:1 Георги Минчев (74')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
13'  Първи точен удар в мача! Давид Кики преодоля трима от Локомотив и стреля от малък ъгъл, но Пиргов се справи.
15'  Страхотна възможност за Локомотив! Димитър Илиев овладя в наказателното поле и стреля, но Кирев изби с крак.
22'  Още един шанс за гостите! Димитър Илиев и Георги Минчев комбинираха, последва удар, но топката се отби в защитник на Монтана.
25' Добра атака на Локомотив отляво, последва центриране и много неточен удар на Карагерен.
40' Двата тима се поприбраха и все по-рядко опитват да затруднят съперника.
45' Край на първата част.

*** Екшън след края на полувремето! Играчи на двата тима едва не се сбиха. ВИЖ ПОВЕЧЕ ТУК

46' Начало на второто полувреме.
53'  Бърза атака за Локомотив, последва остро центриране, но Георги Минчев не намери добре топката.
64'  Страхотна възможност за домакините! Монтана разигра отдясно, последва успоредно на голлинията центриране, но Давид Кики закъсня и не успя да уцели вратата.
68'  Още една възможност за Монтана! Тони Тасев преодоля Пиргов, но не уцели празната врата от малък ъгъл.
74'  ГОООЛ! Георги Минчев бележи за 1:0 след точно изпълнен пряк свободен удар!!!
81'  Страхотен шанс за Локомотив! Бирсент Карагерен можеше да вкара на празна врата, но от малък ъгъл не успя.
90+3' Край на мача.

МонтанаМОНТАНА: 1. Марио Кирев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов  (78  23. Сергей Георгиев), 33. Стефан Цонков, 24. Давид Кики, 4. Радослав Терзиев  (83 10. Владимир Айтов), 13. Йордан Йорданов, 8. Тони Тасев (89  19. Росен Кръстев) , 6. Янко Ангелов , 11. Николай Минков, 22. Стефан Каменов
Резерви: 30. Благой Макенджиев, 7. Димитър Законов, 5. Раян Сенхаджи, 26. Стоян Предев
Треньор: Атанас Атанасов

Лок. ПловдивЛОКО (ПД): 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда , 25. Лукас Масоеро, 5. Дейвид Малембана (81  4. Кристиан Гомис), 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (88 44. Николай Николаев), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 6. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев  (90+3' 15. Георги Мавродиев)
Резерви: 81. Кристиан Томов, 20. Александър Колев, 50. Иван Михайлов, 13. Видол Сейменски
Треньор: Александър Тунчев

Стадион: "Огоста", Монтана
Съдия: Георги Давидов