Локомотив (Пловдив) победи третодивизионния Родопа (Смолян) с 4:0 в мач от 1/16-финалите за Купата на България и продължава в следващата фаза. Пловдивчани спечелиха Купата в два от последните три сезона, но в предишния трофеят стана притежание на ЦСКА след 1:0 във финала с Арда.

"Смърфовете" поведоха още в петата минута с гол от дузпа на Георги Минчев за фаул срещу Кристиан Гомис. Отново Минчев беше точен за 2:0 в 19-ата минута, когато засече центриране и заби топката с глава.

В самия край на първата част Венсан Марсел засече от воле топката във вратарското поле и разстреля отблизо Дафовски за 3:0.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Домакините пропуснаха най-добрата си възможност за гол в 49-ата минута, когато Иван Ангелов овладя топката в наказателното поле, обърна се е стреля, но Лукас Рейдър отби с крак.

Локомотив се размина с четвърти гол в сметката си след точно час игра, но ударът на Марсел срещна напречната греда. Минути по-късно именно той обаче успя да центрира точно към Георги Минчев, оформил хеттрик си с глава за 4:0.

Четвърт час преди края появилият се като резерва Бирсент Карагерен можеше да вкара пети гол за Локомотив, но топката се отби от дясната греда. Страничният стълб спаси Дафовски и в 85-ата минута след удар на Димитър Илиев.

В последната минута от редовното време гостите получиха право да изпълнят дузпа за фаул срещу Бирсент Карагерен, който обаче пропусна от бялата точка.

В събота от 16:15 часа на "смърфовете" предстои градско дерби с Ботев (Пловдив).

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕШНИТЕ СРЕЩИ В ТУРНИРА - ТУК !!!

РОДОПА СМОЛЯН - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 0:4
0:1 Георги Минчев (5' дузпа), 0:2 Георги Минчев (19'), 0:3 Венсан Марсел (45'), 0:4 Георги Минчев (64')

РОДРодопа СмолянОПА: 12. Стефан Дафовски, 11. Николай Тихомиров, 4. Стефан Киков (70  6. Любослав Петров ), 3. Иван Караиванов, 14. Владимир Драмалиев, 7. Христо Ковачев, 18. Антон Белюков (85'  16. Янис Дерменджиев), 27. Георги Пелтеков, 21. Теодор Стефанов, 8. Иван Ангелов, 9. Михаел Кисьов

Лок. ПловдивЛОКО (ПД): 71. Лукас Рейдър, 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис (66  2. Олексей Биков), 11. Конър Руан, 33. Йосип Томашевич (66  44. Николай Николаев), 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев (55  16. Лукас Салинас) , 28. Айвън Ангелов, 7. Шакил Сно , 61. Венсан Марсел  (75  9. Бирсент Карагерен), 10. Георги Минчев    (75  14. Димитър Илиев)

Стадион: "Септември", Смолян
Главен съдия: Димо Димов (Сливен)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия