Събраният в последния момент Локомотив (Сф) се класира за финала на турнира в Сандански. Възпитаниците на Тони Велков надвиха лидера в Източната “Б”  група Любимец с 3:1. Мачът се игра при много тежки атмосферни условия и се проведе на стадиона в Дамяница.

Любимец поведе в 5-ата минута чрез Георги Стоянов. Малко след това вратарят на столичния тим Валентин Галев спаси сигурен гол.

В 39-ата минута Атанас Атанасов изравни след меле пред вратата на Любимец. През втората част Локомотив направи пълен обрат. В 53-ата минута Марчо Дафчев направи 2:1 с попадение от малък ъгъл. Капитанът Кристиан Добрев, който остана вечен на отбора в тежкия момент, оформи крайното 3:1 от фаул осем минути преди края на двубоя.

Локомотив оглави групата си от турнира и ще играе финал със Светкавица. Аутсайдерът в “А” група надви Вихрен с 5:3 по-рано днес.