Локомотив (София) и Крумовград завършиха 0:0 в скучен мач от изместения осми кръг на efbet Лига.

В първия си домакински мач под ръководството на Антон Велков „железничарите“ не успяха да спрат лошата си серия и вече 8 поредни срещи са без победа в шампионата.

Крумовград пък в четвърти последователен мач не губи - две победи и две равенства.

Първата добра възможност се откри в 9-ата минута, когато недобре отиграна топка стигна до Матеус Соуса, който овладя и стреля от въздуха от удобна позиция в наказателното поле. В последния момент обаче Диме Димов успя да блокира удара и да предотврати опасност пред Александър Любенов.

В следващите минути интересни ситуации липсваха. В 22-ата Диего Рапосо стреля от дистанция, но топката премина над напречната греда. В 37-ата минута след добро разиграване от страна на Крумовград Диего Рапосо овладя мека топка на гърди и стреля със задна ножица. Въпреки красивото отиграване обаче кълбото излезе в аут.

До края на първото полувреме така и не падна гол. В 45-ата минута Ацка свали с глава към Анте Аралица след центриране от пряк свободен удар, той стреля директно от въздуха от малък ъгъл, но крайно неточно.

В 48-ата минута дойде и първият точен удар в срещата. Тогава Анте Аралица отправи изстрел с глава след центриране, но право в ръцете на Янко Георгиев.

До края на двубоя не падна гол, въпреки че Локомотив създаде няколко добри атаки, но така и не застраши вратата на Крумовград.

След равенството "железничарите" са на 12-ото място с 11 точки. Крумовград е девети с 14 т.

ЛОКОМОТИВ (София) - КРУМОВГРАД 0:0

По-интересното по минути
1 - Начало на мача
12 -  Принудителна смяна в Локо (София). Ананасиос Пицолис влезе на мястото на получилия контузия Мамаду Диара
22 - Далечен удар на Рапосо минава над вратата на домакините
45+3 - Край на първото полувреме
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Първи точен удар, Анте Аралица засече с глава, Янко Георгиев улови топката.
90+3 - Край на мача.

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 26. Мамаду Диара (12 - 5. Атанасиос Пицолис), 13. Селсо Рапосо, 3. Доналдо Ацка, 11. Анисе Бру, 8. Симеон Славчев, 29. Анте Аралица, 44. Мики Орачев
Резерви: 88. Жарко Истатков, 5. Атанасиос Пицолис, 10. Валентин Николов, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре, 47. Стефан Ламбезе, 22. Ивайло Найденов, 77. Ерик Манолков, 21. Кристиан Чачев
Треньор: Антон Велков

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров, 7. Момчил Цветанов, 2. Джуниет Али, 25. Станислав Работов, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин, 9. Рафаел Фуртадо, 70. Матеус Де Карвальо
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 22. Ерол Дост, 91. Вячеслав Велев, 88. Сертан Ватансевер, 14. Стефан Попов, 18. Даниел Оливейра, 77. Октай Юсеин, 11. Александър Георгиев, 99. Янис Гуермуш
Треньор: Атанас Рибарски

София, ст. „Локомотив“
Съдия: Мариян Гребенчарски

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР