Локо (Сф) победи Левски за пети пореден път в “А” група и направи страхотно постижение. “Железничарите” спечелиха днешното дерби в “Надежда” с 2:0. Димо Атанасов вкара още от съблекалните – в 31-ата секунда, а крайното 2:0 оформи Цветан Генков в 79-ата минута. Домакините тотално надиграха съперника и създадоха доста голови положения. “Сините” играха много зле, не направиха нищо интересно и логично допуснаха седмо поражение от началото на сезона в “А” група.

Домакините започнаха в страховито темпо и направиха за смях Левски в началните минути. Още в 31-ата секунда Дерек Асамоа се понесе по дясното крило, центрира в наказателното поле, където Димо Атанасов засече и с топовен шут разстреля резервния вратар Божидар Митрев. Последваха нови и нови атаки на “железничарите” и като по чудо резултатът не ставаше по-голям в тяхна полза. В 3-ата минута Асамоа проби, но Бензукан в последния момент изчисти в тъч. След центриране от корнер Камбуров стреля с глава, но покрай вратата.

В 9-ата минута Генков бе изпуснат от двойката централни бранители на Левски, остана сам срещу Митрев, но в последния момент бе приклещен в наказателното поле и не успя да отправи удар. В 17-ата минута бе първият удар на Николай Димитров от Левски, но в аут. В 37-ата минута Дерек Асамоа мина като на парад покрай Топузаков, но би на 1 метър покрай вратата. В 43-ата минута Камбуров пропиля поредното положение за “железничарите”. Голаджията засече центриране на Димо Атанасов, но от въздуха прати топката в аут.

През второто полувреме домакините излязоха преобразени. Нямаше помен от добрите и бързи атаки от първата част. Левски продължи в същото темпо и играчите просто гледаха двубоя отблизо. През втората част на вратата на “сините” вече бе третият страж Цветан Димитров, след като Божидар Митрев получи контузия в края на полувремето. Асамоа не преставаше да атакува по десния фланг, което наложи Топузаков да се премести в тази зона, а в центъра на отбраната заиграха Петраш и Бензукан.

В 79-ата минута домакините от Локо оформиха крайното 2:0 след гол на Цветан Генков. Асамоа центрира отдясно, защитата на Левски остави непокрит Генков в наказателното поле и той с глава с мощен шут направи 2:0. До края на срещата “червено-черните” запазиха преднината и заслужено ликуваха с пета поредна победа над Левски./БЛИЦ