Затъналият Локомотив (София) падна с 1:2 от последния в Западната "Б" група Малеш (Микрево) в контрола, играна в "Надежда". Треньорът на "железничарите" Антон Велков пусна в игра предимно юноши, които не впечатлиха с изявите си срещу втородивизионния слабак. От основния състав играха само няколко човека, а както по-рано стана ясно бройката на напусналите заради жестоката финансова криза набъбна до четирима - Преслав Йорданов, Боян Пейков, Любомир Божинов и Атанас Атанасов. До дни обаче се очаква още от футболистите да се разбягат, тъй като няма изгледи да си получат дължимите по няколко заплати.

Днешният съперник на Локо (Сф) Малеш едва крета в Западната "Б" група, като успя да запише едва 2 победи през есента и заема последното 10-о място с актив от 9 точки.

И двата гола за тима от Микрево при гостуването в "Надежда" паднаха след далечни изстрели - от над 25 метра. Първо в 27-ата минута Георги Жежев наказа Валентин Галев, а в 62-ата отново той оформи крайното 1:2 след кошмарна изява на появилия се на смяна вратар Вато Милчев. Между попаденията на Жежев точен за домакините беше Александър Манолов в 47-ата минута, когато довкара отбилата се в гредата топка след удар на Атанас Атанасов.

Гостите от Микрево само могат да съжаляват, че не записаха по-изразителна победа. На три пъти гредите се оказваха последна преграда към мрежата на "железничарите".

ЛОКО (Сф) - МАЛЕШ 1:2
0:1 Георги Жежев (29), 1:1 Александър Манолов (47), 1:2 Георги Жежев (62)