ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Гери Дончева Янков и Ники Кънчев в играта Efbet Лига на Букмейкър БЛИЦ

Локомотив (София) победи с 1:0 Славия в малкото столично дерби от 24-ия кръг на Еfbet Лига. В герой за "железничарите" се превърна Карлос Франса, който отбеляза в 53-ата минута. Секунди по-рано Тони Тасев се разписа за "белите", но попадението беше отменено заради нарушение на Владимир Николов срещу Марио Петков.

По-късно гостите от "Овча купел" претендираха и за дузпа, но съдията Красен Георгиев не уважи искането им за нарушение срещу Тасев в наказателното поле на домакините.

След последния съдийски сигнал треньорът на Славия Златомир Загорчич нахлу на терена и се насочи към съдийската тройка. Наложи се помощникът му Радостин Станев да го укротява.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. Емил Стоев пусна перфектен пас към Тони Тасев, който от удобна позиция стреля извън целта. Секунди по-късно Галин Иванов отправи удар, но право в ръцете на Бубакар Гайе.

В 12-ата минута след центриране на Карлос Франса, Ертан Томбак допусна сериозна грешка, като след разбъркване Мартин Райнов стреля, но Светослав Вуцов спаси.

В края на първата част Емил Стоев напредна и центрира по земя към точката на дузпата за Галин Иванов, който от чиста позиция отправи твърде слаб удар, за да затрудни Гайе.

В 50-ата минута Тони Тасев се разписа след самостоятелен пробив. Атакуващият футболист успя да матира стража на Локомотив с техничен удар. Секунди по-късно главният съдия Красен Георгиев прегледа ситуацията с ВАР, след което отмени попадението заради нарушение на централния нападател на Славия Владимир Николов срещу Марио Петков.

Минута по-късно футболистите на Станислав Генчев шокираха гостите. Юлиан Ненов центрира в наказателното поле, където се получи рикошет в бранител на "белите", който пазеше дебнещия на първа греда Станислав Костов, топката попадна право в Карлос Франса, който отблизо прониза Светослав Вуцов - 1:0.

В 67-ата минута Людовик Соарес подаде на Емил Стоев на точката на дузпата, но неговият удар срещна тяло на съотборник, за да излезе в аут. В 83-ата минута се откри нов шанс пред Галин Иванов, но капитанът на гостите стреля в тялото на Бубакар Гайе.

Съдията Красен Георгиев даде цели 13 минути продължение заради спирането на играта по-рано поради димки, които феновете на Локомотив запалиха. "Белите" опитаха да стигнат до точката, но защитата на "железничарите" се справи.

След успеха Локо събра 34 точки и е девети в класирането. Славия остава на шестата позиция с 38, колкото има и седмия Левски. "Сините" гостуват в неделя от 14:30 часа на Арда. Тимът от Кърджали е с 35 точки.

ЛОКОМОТИВ (Сф) - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Карлос Франса (53)

По-интересното по минути
1 - Начало на мача.
6  Ертан Томбак подаде на Тони Тасев пред вратата на Локомотив, крилото пропусна да вкара от добра позиция. Секунди по-късно Галин Иванов стреля точно, но без проблеми за Бубакар Гайе.
12  Карлос Франса центрира, Томбак допусна сериозна грешка, като след разбъркване Мартин Райнов стреля, Светослав Вуцов спаси.
22 - Вуцов изби удар на Франса.
39 - Неточен удар на младежкия национал Чунг Нгуен До към вратата на Локомотив.
45+4 - Край на първото полувреме.
-------------------
46' Начало на втората част.
50  ОТМЕНЕН ГОЛ! Тони Тасев получи топката пред наказателното поле на Локомотив и с техничен удар преодоля Гайе. Попадението обаче не бе признато заради нарушение в развитието на атаката. Съдията Красен Георгиев прегледа ситуацията с ВАР и маркира фаул на Владимир Николов срещу Марио Петков.
53  ГОООЛ за Локо (София)! Карлос Франса открива резултата в полза на "железничарите" - 1:0. Юлиан Ненов напредна по дясното крилото и центрира към първата греда, където бранител в бяло не позволи на Станислав Костов да нанесе точен удар, но топката попадна право на крака на Франса, който с мощен мощен изстрел се разписа за радост на феновете на домакините.
67 - Добра атака на Славия. Людовик Соарес получи топката от Тони Тасев и я продължи към Емил Стоев, който стреля, но се получи рикошет в тяло на съотборник, за да излезе в аут.
75 - Играта е прекъсната заради димка, която феновете на Локомотив запалиха.
77 - Спорът е подновен.
83  "Белите" претендират за дузпа. Тони Тасев падна в наказателното поле на Локомотив след влизане на Селсо Рапосо в краката му. Съдията Красен Георгиев остави играта да продължи.
84  Шанс за Славия. Галин Иванов получи топката на стрелкова позиция, но Бабакар Гайе изби, а добавката на Емил Стоев излезе в аут.
90 - Добавеното време е 13 минути.
90+14 - Край на мача. Локомотив (София) победи Славия с 1:0.

Локомотив София
ЛОКОМОТИВ (Сф): 1.Бабукар Гайе , 44. Божидар Кацаров, 3. Марио Петков, 22. Ивайло Найденов  (86  12.Бруно Франко ), 26. Красимир Милошев (К), 5. Дейвид Малембана, 8. Мартин Райнов (46  70.Димо Бакалов ), 89. Матеус Дуарте, 94. Юлиан Ненов (90+5  15.Лука Иванов), 29. Станислав Костов (79  13.Селсо Рапосо), 11. Карлос Франса  (90+5  7.Александър Александров)
Резерви: 24.Александър Любенов, 12.Бруно Франко, 33.Алан Диас, 7.Александър Александров, 70.Димо Бакалов, 15.Лука Иванов, 13.Селсо Рапосо, 18.Християн Чипев
Треньор: Станислав Генчев

СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак, 23.Емил Виячки , 5.Велко Йеленкович, 4.Людовик Соарес, 19.Чунг Нгуен До (89  11.Кристиан Добрев), 17.Ерол Дост, 33.Галин Иванов (к), 8.Емил Стоев, 88.Тони Тасев, 10.Владимир Николов  (58  9.Aхмед Ахмедов)
Резерви: 12.Николай Кръстев, 37.Венцислав Керчев, 11.Кристиан Добрев, 71.Кристиян Стоянов, 55.Натан Гасама, 83.Христо Попадийн, 15.Валентин Петров, 14.Роберто Райчев, 9.Ахмед Ахмедов
Треньор: Златомир Загорчич

София, стадион "Локомотив"
Съдия: Красен Георгиев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР