ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

ЦСКА 1948 победи Локомотив (София) с 3:2 като гост в първи мач от полуфиналната битка между двата тима от турнира за Купата на България.

Двубоят бе спрян във втората минута заради транспарант с "гладна катерица", който пречеше на видимостта на ВАР камерите и трябваше да бъде премахнат.

Първият четвърт час на мача на стадион "Локомотив" не предложи много опасности за двамата вратари, а първият по-опасен изстрел бе дело на Георги Русев в 13-ата минута След това започна головото шоу.

Локо откри резултата с гол на Ивайло Найденов в 17-ата минута, разписал се след грешка на Даниел Наумов при центриране (1:0).

След половин час игра ЦСКА 1948 показа мощ в атака и само за две минути стигна до обрат. Синклей с удар от границата на наказателното поле направи резултата (1:1), а след него Радослав Кирилов от воле даде аванс на "червените".

По-малко от десет минути след това Педриньо се разписа с удар покрай гредата за 3:1.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Втората част започна с натиск на ЦСКА 1948, и "червените" пропуснаха две добри възможности в рамките на две минути.

Малко след това Локомотив (София) върна един гол след центриране на Вутов в наказателното поле и удар с глава на Малембана (2:3).

След гола "железничарите" погледнаха по-смело напред и отправиха няколко опасни удара, а от 77-ата минута заиграха с човек повече след втори жълт картон на Симеон Петров.

До края Локо натисна, но ЦСКА 1948 успя да удържи победата си. Реваншът между двата тима от 1/2-финалите за Купата е на 10 май.

В другия полуфинал, игран снощи, Лудогорец победи Черно море с 2:1 като гост.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - ЦСКА 1948 2:3
1:0 Ивайло Найденов (17'), 1:1 Сидклей (30'), 1:2 Радослав Кирилов (32'), 1:3 Педриньо (41'), 2:3 Давид Малембана (51')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
13'  Георги Русев стреля опасно към вратата на "железничарите", но стражът на домакините се справи
17'  ГОООООЛ за Локо (София)! Даниел Наумов не се справи добре при центриране отдясно, топката достигна до Ивайло Найденов, който на празна врата я насочи в мрежата.
29'  Шанс за ЦСКА 1948! Стив Фуртадо проби в наказателното поле на Локомотив, подаде към Георги Русев, но ударът му бе блокиран.
30'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Сидклей получи топката на границата на наказателното поле, финтира бранител и с плътен удар порази целта (1:1).
32'  ГОООООЛ за ЦСКА 1948! Центриране в наказателното поле на Локомотив доведе до отбита топка, тя попадна у Радослав Кирилов, който от воле я прати в мрежата.
35' Страхотен шанс за Локо! Малембана подаде на Алан Диас, който с глава стреля над напречната греда.
41'  ГОООООЛ за ЦСКА 1948! Педриньо направи резултата 3:1 с удар в близкия ъгъл на Бубакар Гайе, при който топката премина между плонжа на вратаря и гредата.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47' Невероятен шанс за ЦСКА 1948, но Бабукар Гайе се отчете с две спасявания.
48' Нов шанс за "червените"! Симеон Петров обаче стреля неточно.
51'  ГОООООЛ за Локомотив! Вутов центрира към Малембана в наказателното поле, защитникът игра с глава и прати топката неспасяемо в далечния ъгъл (2:3).
68' Вутов изпълни пряк свободен удар пред вратата на ЦСКА 1948, но стреля на около метър над напречната греда.
77'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Симеон Петров влезе с краката напред на Карлос Франса и Радослав Гидженов му показа втори жълт картон.
78' Каква възможност за Локомотив! Станислав Костов успя да нанесе удар с глава, но той бе слаб и Сидклей успя да изчисти от голлинията.
90+3' Край на мача.

Локомотив София ЛОКОМОТИВ (СФ): 1. Бабукар Гайе – 33. Алан Диас, 89. Матеус Дуарте, 5. Давид Малембана  - 22. Ивайло Найденов , 8. Мартин Райнов  (57  26. Красимир Милошев), 44. Божидар Кацаров (К) (84  , 94. Юлиан Ненов - 39. Антонио Вутов - 70. Димо Бакалов  (57 7. Александър Александров) 29. Станислав Костов), 11. Карлос Франса
Резерви: 24. Александър Любенов – 3. Марио Петков, 4. Мики Орачев, , 12. Бруно Франко, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев
Треньор: Станислав Генчев

ЦСКА 1948 ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К) – 19. Стив Фуртадо , 87. Симеон Петров  , 14. Елитон , 16. Сидклей  – 28. Емил Ценов, 58. Октавио – 99. Радослав Кирилов  (86 45. Преслав Антонов) ,  10. Георги Русев, 8. Педриньо  (79  24. Лазар Марин)  – 55. Светослав Диков (79  9. Александър Колев)
Резерви: 33. Генадий Ганев – 4. Ангел Лясков, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 15. Александър Александров, 71. Айвън Ангелов
Треньор: Тодор Янчев

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: "Локомотив", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР