Локомотив (София) и Локомотив (Пловдив) завършиха при 0:0 в среща от шестия кръг на Efbet лига. Така двата тима удължиха сериите си без загуба съответно на пет и четири мача без загуба, като "смърфовете" приключват втори пореден мач с човек по-малко заради червен картон на Александър Василев с втори жълт картон в 69-ата минута.

Двубоят започна по-добре за пловдивските "железничари", които първи опитаха удар към вратата на съперника в петата минута. Последваха два сериозни пропуска на Преслав Боруков в рамките на десет минути.

След половин час игра Локо (София) имаше претенции за дузпа, а две минути след това столичани пропуснаха най-чистото си положение след удар на Алан Диас. До края на полувремето Преслав Боруков пропусна още веднъж да открие резултата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Втората част започна с разменени опасности пред двете врати. Първо Бирсент Карагерен можеше да открие резултата след пробив отляво, а минути по-късно Антонио Вутов бе съборен на границата на наказателното поле, а при последвалия удар от фаул, рикошет го лиши от това да насочи топката към вратата.

Минути преди изтичането на час игра двата отбора пропуснаха по едно положение, като първо Евандро стреля опасно към вратата на Локо (София), а малко след това удар на Франса от добра позиция бе блокиран.

Минути по-късно Евандро направи пореден пропуск пред вратата на Локо (София), след като прати топката в покрай гредата с удар от няколко метра. Столичните "железничари" отвърнаха с пропуск на появилия се малко преди това Димо Бакалов.

След 69-ата минута гостите от Пловдив заиграха с човек по-малко заради втори жълт картон на Александър Василев.

Шоуто на вратарите продължи и в 71-ата минута Любенов плонжира ефектно, за да избие бомбен удар на Бирсент Карагерен. До края на срещата темпото спадна, а играта се накъса заради няколкото смени в двата отбора и честите нарушения.

Локомотив (Пловдив) се изравни по точки с втория ЦСКА (по 13), но е с мач повече, докато Локо (София) вече е в топ 6 с 9 точки.

ЛОКО (СФ) - ЛОКО (ПД) 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Шанс за гостите! Евандро се опита да застраши вратата на Александър Любенов, но ударът му мина встрани.
15'  Първа сериозна опасност в мача! Преслав Боруков стреля опасно към вратата на Локо (София), но Любенов спаси.
25'  Още една възможност за Локо (Пловдив)! Боруков засече центриране на Карагерен и стреля с глава, но извън рамката на вратата.
30' Претенции за дузпа от страна на Локо (София)! Ситуацията е прегледана с ВАР, но няма сигнал за нарушение.
32'  Какъв шанс за Локо (София)! Алан Диас стреля с глава след корнер, Хоркач спаси и изби топката на сантиметри от крака на връхлитащия Симеон Славчев.
42' Преслав Боруков отново скочи най-високо в наказателното поле на Локо (Сф), но не намери добре топката и я прати в аут.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49'  Възможност за Локомотив (Пловдив)! Карагерен проби по лявото крило и стреля, но в ръцете на Любенов.
51'  Шанс за Локо (София)! Антонио Вутов се откъсна срещу вратата на "смърфовете", но е спрян с фаул на границата на наказателното поле.
55' Шут на Вутов от фаул, но топката се отби в стената и не намери очертанията на вратата.
57'  Евандро стреля опасно към вратата на Локо (София), но в ръцете на Любенов.
58'  Пропуск и за столичните "железничари"! Франса се озова в добра позиция, но ударът му бе блокиран.
62'  Поредна добра възможност за Евандро, но ударът му намери мрежата от външната страна на вратата.
67'  Страхотен шанс за Локо (София)! Появилият се преди секунди Димо Бакалов стреля с глава, но Хоркаш спаси.
69'  Локомотив (Пловдив) остава с човек по-малко след втори жълт картон на Александър Василев.
71'  Бомбен удар на Карагерен към вратата на Локо (София), но Любенов плонжира и докосна топката с върха на пръстите си, за да я избие.
85' Играта се накъса. Темпото на игра спадна.
90' Шест минути продължение на мача.
90+5'  Симеон Славчев напуска играта накуцвайки.
90+6' Удар на Франса, но ударът му се отби в крак на бранител и не затрудни Хоркаш.
90+7' Край на мача!

Локомотив СофияЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов, 21. Камен Хаджиев, 22. Ивайло Найденов, 33. Алан Диас, 26. Красимир Милошев (к) , 89. Матеус Дуарте , 13. Селсо Рапосо, 39. Антонио Вутов (66 70. Димо Бакалов) , 8. Симеон Славчев  (90+5  44. Божидар Кацаров) , 45. Димитър Митков (80  9. Илия Димитров), 11. Карлос Франса
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 15. Лука Иванов, 28. Борис Кръстев
Треньор: Станислав Генчев

Лок. ПловдивЛОКО (ПД): 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев , 91. Райън Бидунга, 3. Луан , 13. Матеус Да Силва, 14. Димитър Илиев (к), 20. Милош Петрович  (45' 7. Бабакар Дион) , 33. Георги Каракашев (89 4. Мартин Паскалев), 9. Бирсент Карагарен  (89  11. Ивайло Димитров), 99. Преслав Боруков , 21. Евандро (72'  50. Йосип Томашевич)
Резерви: 81. Кристиан Томов, 25. Христо Иванов, 34. Петър Витанов
Треньор: Александър Томаш

Съдия: Ивайло Стоянов
Стадион: "Локомотив", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия