Локомотив (София) прегази с 3:0 като гост окуцелия заради осем заболели от коронавирус тим на Добруджа в среща от шестия кръг на Втора лига.

Провеждането на двубоя бе под съмнение, но от БФС дадоха зелена светлина за провеждането му, тъй като по правилник отлагане се налага при 10 или повече болни.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Домакините започнаха мача с трима полеви футболисти и вратар на скамейката и играха на прилично ниво въпреки кадровата криза, но Локомотив поведе още в 4-ата минута с попадение на Александър Александров. Ивайло Лазаров пропусна да изравни за Добруджа от дузпа в 39-ата минута, но ударът му беше отразен от вратаря Ивайло Василев.

Секунди преди края на първата част Светослав Диков вкара с глава за 2:0 за Локомотив, а в 54-ата минута Александров вкара втория си гол в мача и оформи класическата преднина за "железничарите".

Локомотив продължава да води уверено без загуба във Втора лига с 6 точки аванс, но и мач повече от преследвачите Кариана и Миньор, докато Добруджа е в средата на таблицата с 5 точки.

Стартови състави:

Добруджа: 1. И. Василев, 71. Михалков, 23. Дончев, 4. Идризов, 3. Андреев, 7. Кадир, 28. Д. Василев, 6. Адемов, 9. Лазаров, 18. Цачев, 11. Митев

Локомотив (София): 91. И. Василев, 2. Ферари, 3. Петков, 23. М. Василев, 4. Орачев, 22. Семерджиев, 26. Милошев, 14. Николов, 8. Милев, 18. Диков, 7. Александров