Локомотив (София) се класира за осминафиналите за Купата на България след убедителна победа 4:1 като гост Спартак (Плевен). В следващата фаза Локомотив ще се изправи като домакин срещу Витоша (Бистрица), който изненадващо победи Ботев (Враца) с 1:0.

Юлиан Ненов откри резултата в средата на първата част (26'), а преди почивката Антонио Вутов удвои (37').

В началото на втората част “железничарите” реализираха набързо два гола, дело на Карлос Енрике (50') и Илия Димитров (54').

В края на мача (84') пък Васил Шопов намали резултата, с което оформи и крайното 4:1 в полза на гостите.

Срещата бе белязана от сблъсъци по трибуните, като в края на първата част срещата бе прекъсната заради бой в сектора за гости, заради който трябваше полицията да се намесва.