ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (София) победи Спартак (Варна) с 2:1 като гост в среща от 23-ия кръг на Ефбет лига и прекъсна серията си от четири двубоя без успех в шампионата и тежкото поражение с 0:6 от ЦСКА 1948 в предишния кръг.

Мачът започна вихрено и в първите десет минути паднаха два гола. Антонио Вутов се разписа за "железничарите" (1:0) още в четвъртата минута. Три по-късно варненци получиха дузпа, а Румен Руменов възстанови равенството (1:1).

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

В следващите минути Спартак натисна съперника и имаше три добри възможности, пропуснати от Ивей Ромееш, Жоао Марио и Лерой Микелс.

Втората част започна с шанс за домакините, но само няколко минути след това гостите от София поведоха с 2:1 с удар от дистанция на Юлиан Ненов.

След малко повече от час помощник-треньора на Локо Живко Миланов бе изгонен за претенции и реплики към рефера.

Около 70-ата минута на срещата двата тима си размениха по една добра ситуация за гол, но Божидар Васев и Станислав Костов пропуснаха.

Десет минути преди края Спартак пропиля нова добра възможност, след като Роберто Хименес не успя да преодолее вратаря на Локомотив.

До края имаше напрежение и пред двете врати, но резултатът се запази.

Спартак (Варна) остава на дъното с едва 12 точки, докато Локомотив (София) е на девето място с 31.

СПАРТАК (ВАРНА) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:2
0:1 Антонио Вутов (4'), 1:1 Румен Руменов (8' дузпа), 1:2 Юлиан Ненов (50')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4'  ГОООЛ! Антонио Вутов получи топката в наказателното поле, стреля, получи се рикошет и столичани поведоха.
7'  ДУЗПА за Спартак! Реферът видя игра с ръка на Юлиан Ненов.
8'  ГОООЛ за варненци! Румен Руменов се разписа за 1:1 след техничен удар в обратния на вратаря ъгъл.
15'  Шанс за Спартак! Ивей Ромееш се озова на стрелкова позиция и шутира над напречната греда.
23'  Нова възможност за Спартак! Жоао Марио и излезе очи в очи с вратаря Бабукар Гайе, но шутира право в ръцете му.
27' Изстрел от дистанция на Лерой Микелс профуча над вратата на Локомотив (София).
36' Страхотен шанс за Локомотив! Станислав Костов получи топката на добра позиция, но Бен Карамоко го блокира.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
46'  Прекрасна възможност за Спартак! Лерой Микелс шутира, топката се отби в защитник на Локомотив и премина покрай вратата.
50'  ГООООЛ за Локомотив (София)! Юлиан Ненов стреля в далечния ъгъл от границата на наказателното поле и изненада Кристиано Фигуеиредо.
62'  ЧЕРВЕН КАРТОН за помощник-треньора на Локо (София) Живко Миланов заради реплики към главния съдия.
70' Възможност за Спартак! Александър Белоусов центрира и резервата на варненци Божидар Васев със задна ножица прати топката към вратата на столичани, но право в ръцете на Бабукар Гайе.
70' Вратарят на домакините Фигейредо напусна наказателното си поле, а топката стигна до Станислав Костов. Нападателят веднага шутира към опразнената врата, но стражът с гърди спаси.
82' Отлично центриране на Микелс е засечено с глава от Роберто Хименес, но вратарят на гостите Гайе спаси.
90+3' Какъв шанс за Спартак! Бен Карамоко се озова на добра позиция, но ударът му бе блокиран.
90+7' Край на мача!

Спартак ВарнаСПАРТАК: 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ромееш Ивей , 25. Пламен Димов (К), 3. Бен Карамоко , 22. Роберто Хименес, 17. Александър Беолусов (78'  - 11. Виктор Митев), 10. Румен Руменов  (78'  - 8. Ивайло Климентов), 82. Иван Йорданов (72'  - 27. Денис Баланюк), 7. Лерой Микелс, 12. Евандро Коста  (53'  - 30. Божидар Васев), 23. Жоао Марио (46'   47. Родни Антуи)
Резерви: 21. Иван Дичевски, 11. Виктор Митев, 20. Нейтън Олдър, 30. Божидар Васев, 8. Ивайло Климентов, 6. Луан Да Силва, 27. Денис Баланюк, 47. Родни Антуи
Старши треньор: Димитър Димитров

Локомотив СофияЛОКОМОТИВ: 1. Бубакар Гайе, 44. Божидар Кацаров, 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев (К), 22. Ивайло Найденов (87'  - 12. Бруно Франко), 3. Марио Петков (87' - 15. Лука Иванов), 39. Антонио Вутов  , 89. Матеус Дуарте, 94. Юлиан Ненов , 29. Станислав Костов  (72'  - 8. Мартин Райнов), 11. Карлос Франса (77'  - 70. Димо Бакалов)
Резерви: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 70. Димо Бакалов, 8. Мартин Райнов, 7. Александър Александров, 15. Лука Иванов
Старши треньор: Станислав Генчев

Съдия: Станислав Тодоров
Стадион: "Спартак", Варна
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР