Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в 115-ото градското дерби между двата тима от 9-ия кръг на Efbet лига и изравни баланса помежду им - по 41 победи.

Срещата в парк "Лаута" започна с напрежение по трибуните, което наложи намесата на полицията. След това домакините взеха инициативата, но Преслав Боруков и Димитър Илиев на два пъти пропуснаха да открият резултата.

Ботев отправи първия си точен удар в 26-ата минута, но Хоркач улови топката след шут на Джеймс Етоо. Последваха още две добри ситуации в следващите шест минути, но Баруан и Елвис Ману не се възползваха.

В края на полувремето Локо пак взе инициативата, но удар на Бабакар Дион  бе спасен.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Локомотив започна по-добре и втората част, а това доведе до резултат в 49-ата минута. Бабакар Дион се оказа непокрит и засече пас на Карагерен за 1:0.

Ботев отвърна подобаващо с две много сериозни положения. При първата Роеи Херман бе отменен заради засада, а при втората удар на Баруан бе избит от голлинията.

Четвърт час преди края "канарчетата" пропуснаха най-честото си положение. Секулич получи топката на метри от вратата, но я прати над напречната греда.

Натискът на Ботев продължи и доведе до това топката да се озове във вратата на Локомотив в 84-ата минута, но реферът Волен Чинков отмени второ попадение на Брахими в мача. В поскледните секунди вратарят на Локо спаси тима си след коварен удар с глава на Секулич.

Локомотив се изкачи на четвърта позиция в класирането с 16 точки, докато Ботев е на предпоследна позиция с 4.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - БОТЕВ (ПД) 1:0
1:0 Бабакар Дион (49')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2' Напрежение по трибуните! Фенове на Ботев започнаха да хвърлят седалки, намеси се полиция.
5' Няколко нарушения в първите минути на срещата.
7'  Първа възможност в мача! Преслав Боруков стреля от трудна позиция и прати топката над вратата на Ботев!
10'  Още един  шанс за Локо! Димитър Илиев получи топката пред вратата, но след това бе блокиран.
24'  Поредна възможност за Димитър Илиев! Последва силен удар, но вратарят на Ботев отби топката над напречната си греда.
26'  Първи точен удар за Ботев! Джеймс Етоо шутира, но Хоркаш бе на точното място и улови.
27'  Нов хубав удар на Ботев! Антоан Баруан стреля, Хоркач спаси. Има и сигнал за засада.
32'  Още една добра възможност за Ботев! Елвис Ману отправи удар към левия ъгъл на вратата на Локомотив, но топката премина на около метър встрани.
37'  Страхотна възможност за Локомотив! Бабакар Дион стреля към десния ъгъл на Ханкич, но вратарят на "канарчетата" плонжира и отби.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
49' ГООООЛ за Локомотив! Карагерен проби по дясното крило, пусна топката успоредно на голлинията и непокритият Бабакар Дион се разписа за 1:0.
55' ОТМЕНЕН ГОЛ на Ботев! Херман отправи удар с глава, а топката попадна в Брахими, който я прати във вратата. Френският футболист обаче беше в положение на засада.
60'  Какъв шанс за Ботев! Антоан Баруан намери позиция за стрелба, шутира, но от голлинията изчисти 18-годишният Тодор Павлов.
75'  Чудесна възможност за Ботев! Баруан подаде към Секулич, но той не успя да се възползва и прати топката над вратата от 4-5 метра.
84' ОТМЕНЕН ГОЛ за Ботев! Мохамед Брахими се разписа за "канарчетата", но попадението е отменено заради фаул в атака на Виктор Генев.
90+4' Невероятна възможност за Ботев! Секулич стреля с глава, но Хоркач улови топката с плонж.
90+4' Край на мача!

Лок. Пловдив ЛОКОМОТИВ 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев (78 50. Йосип Томашевич) , 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев , 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов (61 33. Георги Каракашев) , 14. Димитър Илиев (к), 7. Бабакар Дион  (60  21. Евандро), 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен (78  20. Милош Петрович)
Резерви: 81. Кристиан Томов, 11. Ивайло Димитров, 10. Джовани
Старши треньор: Александър Томаш

Ботев ПловдивБОТЕВ: 13. Хидайет Ханкич, 2. Роеи Херман (62  17. Николай Минков), 4. Виктор Генев (к) , 7. Мохамед Брахими , 10. Емануел Току (70  9. Мартин Секулич), 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабеѝ ,  28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец (70  24. Джаспър Ван Хертъм)
Резерви: 84. Християн Славков, 5. Марио Младеновски, 14. Бисер Бонев, 21. Точукву Ннади,
Старши треньор: Желко Копич

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия