Раздираният от проблеми Локомотив (Пловдив) загуби и от Крумовград. Футболистите на Любослав Пенев отстъпиха с 0:2 на "Лаута" в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Точни за Крумовград бяха Серкан Юсеин и Матеус Енрике през първото полувреме.

"Черно-белите" имат сериозни проблеми, след като стана ясно, че Христо Крушарски се оттегля от клуба. Редица директори и треньори от детско-юношеската школа вече подадоха оставки.

Отборът на Любослав Пенев вече е в серия от 4 поредни срещи без победа.

Мачът започна равностойно, а в осмата минута, като по чудо, домакините не останаха с човек по-малко. Георги Каракашев влезе остро на Божидар Кацаров, но главният съдия Петър Кузев показа само жълт картон. Малко след това Ангел Лясков отне топката пред наказателното поле на противника, финтира двама в синьо и стреля, но над напречната греда.

В 21-ата минута Матеус Eнрике шутира право в ръцете на Мартин Луков. Само 120 секунди по-късно гостите от Крумовград откриха резултата след светкавична контраатака. Момчил Цветанов пусна отличен пас към Матеус Енрике, който продължи към Серкан Юсеин и го изведе на отлична стрелкова позиция и халфът се разписа - 0:1.

Натискът на футболистите на Атанас Рибарски продължи. В 32-ата Крумовград дори стигна до втори гол. Защитата на Локо (Пд) отново се пропука, от което Матеус Енрике се възползва и се разписа - 0:2.

До почивката "смърфовете" имаха само един шанс, но удар на Жулиен Лами беше спасен от Янко Георгиев.

Още в първите секунди след почивката се стигна до ново неразбирателство в отбраната на "черно-белите". Рафаел Фуртадо се озова сам срещу Мартин Луков, но не успя да го преодолее. В 65-ата минута малко не стигна на Локомотив да намали изоставането си. Христо Иванов получи пас в наказателното поле, финтира противник и шутира към долния ляв ъгъл, но гредата помогна на Янко Георгиев.

В 68-ата късметът обърна гръб и на гостите, които също нацелиха страничния стълб - след изстрел на Диего Рапосо. До края "смърфовете" направиха отчаяни опити да вкарат поне почетен гол, но без успех и Крумовград постигна втората си поредна победа.

Отборът на Атанас Рибарски се изкачи до деветото място във временното класиране, изпреварвайки Локомотив (Пловдив), който вече е десети. Двата отбора имат по 12 точки.

ЛОКОМОТИВ (Пд) - КРУМОВГРАД 0:2
0:1 Серкан Юсеин (23), 0:2 Матеус (32)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
12 - Добра възможност за Ангел Лясков, който преодоля няколко играчи на Крумовград и стреля, но над вратата на гостите.
23  ГОЛ! Крумовград поведе с 1:0 с попадение на Серкан Юсеин. Момчил Цветанов подаде на Матеус, бразилецът напредна отдясно и със страхотен извеждащ пас поднесе топката на Юсеин. Халфът, останал очи в очи с Мартин Луков, я прокара покрай вратаря на Локо и я изпрати в мрежата му.
32
ГОЛ! 2:0 за Крумовград. Момчил Цветанов прати топката в наказателното поле на домакините, където Рафаел Фуртадо чукна към Матеус Енрике, а той преодоля Луков.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
65 - ГРЕДА! Домакините можеха да намалят изоставането, но Христо Иванов удари греда.
68 - ГРЕДА! Серкан Юсеин подаде на Диего Рапосо, който навлезе в наказателното поле и стреля, но в гредата.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+6 - Край на мача.

ЛОКОМОТИВ (Пд): 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 17. Николас Пенев, 6. Христо Иванов, 75. Йохан Н'зи, 14. Димитър Илиев (к), 99. Жулиен Лами
Резерви: 81. Кристиан Томов, 4. Мартин Паскалев, 3. Калоян  Костов, 12. Ефе Али, 21. Владимир Медвед, 7. Данило Полонский, 22. Ивайло Иванов, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков
Треньор: Любослав Пенев

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров (к), 7. Момчил Цветанов, 2. Джуниет Али, 4. Лукас Сантана, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин , 9. Рафаел Фуртадо, 70. Матеус Енрике
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 22. Ерол Дост, 91. Вячеслав Велев, 25. Станислав Работов, 14. Стефан Попов, 19. Наско Ленков Милев, 77. Октай Юсеин, 11. Александър Георгиев, 99. Янис Гуермуш
Треньор: Атанас Рибарски

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Петър Кузев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР