ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (Пловдив) успя да спечели с 1:0 гостуването на Септември (София) в последен мач от десетия кръг на Еfbet Лига. В герой за "смърфовете" се превърна защитникът Мартин Паскалев. 20-годишният бранител отбеляза в 66-ата минута, което е негов дебютен гол в елита.

След успеха Локомотив събра 19 точки от 9 мача и се изравни с Черно море. Третият ЦСКА 1948 е с 20 точки, а по 22 имат Лудогорец и ЦСКА.

В следващия кръг Локомотив посреща Черно море в Пловдив, докато Септември гостува на ЦСКА 1948. Отборът на Славко Матич е на 11-ото място с 8 точки.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В началните минути на двубоя на "Васил Левски" гостите от Пловдив бяха по-активни. В третата минута вратарят на Септември Димитър Шейтанов се намеси отлично и не позволи на Георги Каракашев да открие резултата.

До почивката "смърфовете" доминираха, но нямаше реални голови положения.

В началото на втората част домакините стигнаха до чисто положение. Кристиан Пешов се оказа на добра позиция в наказателното поле и стреля, но Динко Хоркаш изби.

Две минути по-късно Димитър Илиев подаде на Георги Каракашев, който обаче не успя да реализира от изгодна позиция до точката на дузпата. Секунди по-късно Димитър Илиев засече топката с глава, Шейтанов улови.

В 66-ата минута футболистите на Александър Томаш стигнаха до попадение. Мартин Паскалев реализира дебютния си гол в Еfbet Лига с глава след центриране на Евандро от ъглов удар. Младият защитник се извиси в наказателното поле на Септември и отбеляза за 0:1.

В 72-ата минута Евандро бе изведен сам срещу Шейтанов, вратарят изби, но топката се върна в краката на Бабакар Дион, който стреля от границата на наказателното поле, преодоля стража, но Мартин Николов изби от голлинията.

До края Шейтанов спаси удар на Евандро и срещата приключи с минимална победа на Локомотив.

СЕПТЕМВРИ (Сф) - ЛОКОМОТИВ (Пд) 0:1
0:1 Maртин Паскалев (66)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3  Георги Каракашев беше изведен зад отбраната на Септември, Димитър Шейтанов внимаваше, излезе и спаси.
6 - Димитър Бербатов наблюдава срещата от трибуните на "Васил Левски".
30 - Подаване на Матеус да Силва към Димитър Илиев, Кристиян Пешов се намеси решително с отличен шпагат и опасността пред вратата на домакините отмина.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Динко Хоркаш спаси удар на Кристиян Пешов.
51 Oтлична възможност за Локомотив. Каракашев получи пас отдясно, стреля в близост до точката на дузпата, но неточно в аут.
66  ГОООЛ! Локомотив (Пловдив) поведе с попадение на Мартин Паскалев - 0:1. 20-годишният защитник на гостите се извиси в наказателното поле на Септември след центриране от корнер на Евандро и отбеляза с глава.
*
Това е дебютен гол на Мартин Паскалев в Еfbet Лига.
72  Гостите пропуснаха да вкарат нов гол. Преслав Боруков изведе Евандро очи в очи с Шейтанов, вратарят излезе и успя да избие топката. Последва нов удар към вратата на Септември, но Мартин Николов изби от голлинията.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) победи Септември с 1:0.

Септември София
СЕПТЕМВРИ (Сф): 21.Димитър Шейтанов, 10.Асен Чандъров (к), 16.Кристиян Пешов, 4.Иван Арсов, 13.Мартин Николов , 8.Александър Тодоров (81  23.Йоан Гаврилов), 18.Красиан Колев (72  7.Айкут Рамадан), 14.Мартин Стоянов, 6.Атанас Кабов (68  20.Мартин Петков), 22.Мартин Стойчев (81  11.Мартин Ачков), 9.Димитър Костадинов (68  17.Радослав Живков)
Резерви: 1.Иван Василев, 11.Мартин Ачков, 7.Айкут Рамадан, 17.Радослав Живков, 20.Мартин Петков, 23.Йоан Гавраилов, 26.Илия Миланов
Треньор: Славко Матич

Лок. Пловдив
ЛОКОМОТИВ (Пд): 23.Динко Хоркаш, 19.Александър Василев, 4.Мартин Паскалев , 20.Милош Петрович (46  5.Тодор Павлов ), 13.Матеус да Силва, 15.Пиер Зебли , 34.Петър Витанов (71  10.Джовани Маркес), 33.Георги Каракашев (57  99.Преслав Боруков), 9.Бирсент Карагарен (57  21.Евандро), 14.Димитър Илиев, 7.Бабакар Дион
Резерви: 1.Илко Пиргов, 5.Тодор Павлов, 10.Джовани Маркес, 11.Ивайло Димитров, 21.Евандро, 50.Йосип Томашевич, 99.Преслав Боруков
Треньор: Александър Томаш

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Красен Георгиев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия