ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Локомотив (Пловдив) спечели трудно с 1:0 гостуването на Марек в Дупница от 1/16-финалите за Купата на България. В герой за "смърфовете" се превърна Петър Витанов, който се разписа в 45-ата минута и това се оказа достатъчно за тима на Александър Томаш да продължи напред в надпреварата.

Първият точен удар в мача дойде в 11-ата минута, когато Милен Иванов центрира в наказателното поле на Локомотив за Иван Калайджийски, който засече с глава, а Динко Хоркаш успя да се намеси решително и да запази вратата си.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

В 22-ата минута Александър Близнаков стреля от границата на наказателното поле, топката прелетя покрай вратата. Две минути преди почивката Александър Василев пробва шут от далечна дистанция, но опитът му бе блокиран от бранител на домакините.

Във втората минута на добавеното време гостите от Пловдив oткриха резултата. Бабакар Дион свали с глава топката на точката на дузпата, където Петър Витанов засече и прониза Пламен Младенов - 0:1.

В 55-ата минута включилият се като резерва Бирсент Карагарен направи хубав пробив, след което стреля по земя към близкия ъгъл, но извън очертанията на вратата. По-късно пропуск направи и Джовани, след като защитник на Марек изчисти пред голлинията.

В 82-ата минута Александър Башлиев подаде в наказателното поле на Веселин Любомиров, който не успя да стреля към вратата на Хоркаш.

Отговорът на гостите не закъсня, когато Преслав Боруков получи пас на точката на дузпата. Нападателят опита техничен удар, но над вратата. Малко преди края Младенов спаси удар на Ивайло Димитров.

На 1/8-финалите Локомотив (Пловдив) ще спори срещу победителя от двойката Литекс - Черно море.

МАРЕК - ЛОКОМОТИВ (Пд) 0:1
0:1 Петър Витанов (45)

Марек: 12. Пламен Младенов, 32. Александър Башлиев, 5. Боян Стойнев, 99. Росен Йорданов, 6. Иван Калайджийски, 71. Димитър Илиев, 14. Александър Близнаков, 77. Милен Иванов, 13. Веселин Любомиров, 11. Николай Ганчев, 41. Георги Божилов

Локомотив (Пд): 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев, 3. Луан, 91. Райън Бидунга, 13 Матеус, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 21. Евандро

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

️ Локомотив отстрани Марек и продължава напред към 1/8-финалите за Купата на България!

Публикувахте от Lokomotiv Plovdiv в Неделя, 27 ноември 2022 г.