Локомотив (Пловдив) приключи 2020 година с победа. "Смърфовете" спечели с 2:0 домакинството си на Славия от 16-ия кръг на efbet Лига. Георги Минчев откри резултата в 18-aта минута, а секунди преди края резервата Кристиан Гомис подпечата успеха на тима на Александър Тунчев - 2:0.

След успеха Локомотив събра 33 точки и е втори, изоставайки само с 2 от шампиона Лудогорец, който обаче е с два мача по-малко.

За Славия това беше десета загуба в първенството през сезона от 16 срещи. "Белите" остават на 13-ата позиция с 12 точки. По-малко има единствено Етър (10).

Началото на двубоя се забави с няколко минути заради токов удар на "Лаута", който не позволи на телевизията Диема Спорт, излъчваща срещите от първенството, да предава от самото начало.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

"Смърфовете" започнаха по-активно и в началните минути отправиха няколко удара към вратата на младия Светослав Вуцов, който се представи силно и днес. В 18-ата минута обаче му се наложи да вади топката от мрежата си. Центриране от фаул на Умарбаев беше засечено от Георги Минчев, който откри резултата - 1:0.

В 31-ата минута Диниш Алмейда беше близо да удвои аванса на домакините, но топката се отби в гредата. В 43-ата минута Мартин Луков отрази с крак удар на Радослав Кирилов.

След почивката младият Вуцов на няколко пъти отчая "смърфовете" с отличните си намеси. Домакините все пак стигнаха до втори гол. Отбеляза го резервата Кристиан Гомис секунди преди края на добавените 4 минути. Снажният играч на Локомотив преодоля противник и не остави шанс на Вуцов, подпечатвайки победата - 2:0.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Георги Минчев (18), 2:0 Кристиан Гомис (90+4)

Срещата по минути:
* Началото се бави заради проблем със захранването към оборудването на Диема Спорт.
1 - Начало на двубоя в 17:35 часа.
5 - Прострелно центриране в наказателното поле на Локомотив, Лукас Масоеро се справи и спря атаката на гостите.
10 - Далечен изстрел на Илич, топката прелетя над вратата на Славия.
15  Димитър Илиев изведе отлично Бирсент Карагарен, който стреля на сантиметър от целта.
18  ГОЛ! 1:0 за Локомотив. Центриране от фаул на Умарбаев беше засечено от Георги Минчев, който откри резултата.
30 - Удар на Филип Кръстев, топката прелетя встрани от вратата на Мартин Луков.
31  ГРЕДА! Диниш Алмейда насочи с глава центрираната топка, нацелвайки страничния стълб на вратата на гостите, пазена от младия Светослав Вуцов.
44  Изстрел на Радослав Кирилов, Луков показа рефлекс и спаси.
45 - Край на първата част.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
54  Удар на Георги Минчев беше спасен от Вуцов, Момчил Цветанов направи неточна добавка.
57  Блестяща намеса на Светослав Вуцов, който не позволи на Георги Минчев да му вкара втори гол. Младият вратар на Славия спаси с една ръка изстрела отблизо на нападателя на домакините.
69 - Спасяване на Луков след изстрел на Радослав Кирилов.
74  Вратарят на домакините отново спаси тима си от попадение след опасна атака на столичани, завършила с удар на Калоян Кръстев.
81  Вуцов излезе предвидливо извън наказателното си поле и спря с чиста намеса опасно влизане на Минчев.
90+4  ГОЛ! Кристиан Гомис подпечата победата на домакините - 2:0. Резервата на Локомотив напредна към вратата на Славия, преодоля противник и не остави шанс на Вуцов.
90+4 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) победи Славия с 2:0.

Lok. Plovdiv
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 71.Мартин Луков, 61.Диниш Алмейда, 25.Лукас Масоеро, 20.Милош Петрович, 34.Петър Витанов, 10.Парвиз Умарбаев (64  16.Лукас Салинас), 15.Кристиан Илич, 9.Бирсент Карагарен (90  5.Дейвид Малембана), 7.Момчил Цветанов, 14.Димитър Илиев (84  4.Кристиан Гомис ), 19.Георги Минчев  (90  44.Николай Николаев)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 44.Николай Николаев, 16.Лукас Салинас, 5.Дейвид Малембана, 4.Кристиан Гомис, 11.Даниел Димитров, 50.Александър Колев
Треньор: Александър Тунчев

СЛАВИЯ: 13.Светослав Вуцов, 4.Петър Патев, 55.Андреа Христов, 38.Милен Гамаков, 19.Филип Антовски , 71.Емил Стоев (62  70.Драгош Фирцулеску ), 77.Георги Вълчев (78  22.Дарко Тасевски), 10.Янис Карабельов, 11.Радослав Кирилов, 20.Филип Кръстев (68  9.Калоян Кръстев), 8.Димитър Рангелов
Резерви: 1.Георги Петков , 22.Дарко Тасевски, 70.Драгош Фирцулеску, 3.Ертан Томбак, 9.Калоян Кръстев, 93.Атанас Кабов, 73.Венцислав Бенгюзов
Треньор: Александър Тарханов

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Георги Иванов

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение