Локомотив (Пловдив) победи с 6:0 Евроколеж в последната си контрола за зимния подготвителен период. Дебют за "черно-белите" направи вратарят Петър Денчев. Завръщане след контузии направиха Тодор Тимонов и Кирил Котев. Още през първото полувреме елитният тим поведе с 3:0 след два гола на Георги Стефанов и един на Диего Фераресо.

През втората част футболистите на Локомотив вкараха нови три гола. Капитанът Христо Златински покачи на 4:0, а след това дойде ред и на юношата Запрян Запрянов и на Владислав Мирчев да запишат имената си сред голмайсторите.

Стефан Генов ще даде почивка на тима през уикенда и ще събере играчите на първо занимание на Лаута в понеделник. На 2 март пловдивчани посрещат Локомотив (София) в двубой от 16-ия кръг на "А" група.

ЛОКО (ПД) - ЕВРОКОЛЕЖ 6:0
1:0 Стефанов (5), 2:0 Стефанов (40), 3:0 Диего (45), 4:0 Златински (65), 5:0 Запрянов (79), 6:0 Мирчев (85)

ЛОКО (ПД): Жилков, Атанасов, Ковачев, Кавдански, Мечечиев, Д. Георгиев, Златински, Диего, Маламов, Абушев и Стефанов

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА