Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) отвя с 3:0 Берое в контролна среща в Стара Загора. "Смърфовете" поведоха в резултата в 14-ата минута чрез Кристиан Илич, а Момчил Цветанов удвои в 37-ата. Футболист №1 на България за 2019 и 2020 г. Димитър Илиев оформи крайното 3:0 за тима на Александър Тунчев в 57-ата минута.

Първото положение в срещата беше за Берое. В четвъртата минута Иван Минчев пусна отличен извеждащ пас към Еривалдо, който изскочи сам срещу Мартин Луков. Крилото стреля, получи се рикошет и топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на гостите.

В 13-ата минута "смърфовете" отговориха с изстрел на Лукас Масоеро, оставен непокрит в наказателното поле на Берое. Бранителят засече центриране на Салинас от корнер, но Генадий Ганев реагира добре. Минута по-късно Локомотив поведе с гол на Кристиан Илич. Халфът получи подаване от капитана Димитър Илиев и се разписа отблизо - 0:1.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 16-ата Илиев пробва да изненада Ганев с удар от далечна дистанция. Топката падна точно под горната греда, но стражът на Берое реагира и изби в ъглов удар. В 37-ата минута Локомотив удвои преднината си чрез Момчил Цветанов. Крилото на "смърфовете" беше изведен на празна врата от Димитър Илиев и вкара за 0:2.

В 39-ата минута Ганев отрази удар на Илиев от границата на наказателното поле. В края на първото полувреме гредата помогна на Мартин Луков след рикошет.

В 57-ата минута Димитър Илиев се разписа за 3:0 в полза на тима на Сашо Тунчев, а до края не падна нов гол.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 0:3
0:1 Кристиан Илич (14), 0:2 Момчил Цветанов (37), 0:3 Димитър Илиев (57)

Берое: Генадий Ганев (46′ – Душан Перниш), Стив Фуртадо (65′- Джуниет Али), Георги Ангелов, Георги Динков (45′- Ибрахима Конте), Илиас Хасани (12′- Георги Маджаров), Карлос Охене (65′- Радослав Апостолов), Иван Минчев (65′- Божидар Пенчев), Кийлън Лебон (45′- Димо Бакалов), Еривалдо, Кукула (45′- Гаюс Макоута), Александър Василев

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Кристиан Илич