ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Локомотив (Пловдив) надви у дома Септември (София) с 2:1 в първи двубой от 25-ия кръг на efbet Лига след паузата за националните отбори и парламентарните избори. Матеус Силва (42) и Джовани Маркес (58) вкараха головете на "смърфовете", които се върнаха на победния път след три поредни ремита в шампионата и изпревариха Левски на четвъртата позиция. Резервата Валентин Йосков (81) се разписа за столичани.

Домакините имаха инициативата през първата част, но реализираха само един гол в нейния край. Още в 3-ата минута Локомотив можеше да поведе, но Бабакар Дион не успя да преодолее Димитър Шейтанов от близка дистанция. Десет минути след това Джовани опита да изненада Шейтанов от малък ъгъл, но вратарят гостите отново спаси.

В 20-ата минута Димитър Илиев центрира и Дион подаде в наказателното поле на Петър Витанов, но неговият удар бе отразен с вещина от Шейтанов.

Усилията на "смърфовете" дадоха резултат в 42-ата минута, когато Матеус Да Силва надбяга Мартин Ачков след извеждащ пас на Джовани и преодоля Шейтанов за 1:0.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

След почивката домакините продължиха да доминират и в 53-ата минута фалцов удар на Джовани бе спасен от Шейтанов с добър плонж. Пет минути след това Динко Хоркаш пусна към Джовани който напредна с топка в крака, а след това подаде на Димитър Илиев, който му върна топката и бразилецът я прати във вратата за 2:0.

Последва отпускане в редиците на "смърфовете" и в 64-ата минута Септември можеше да върне един гол след грешка на Динко Хоркаш, но Константин Чешмеджиев не уцели празната врата от близка дистанция. В 75-ата минута Атанас Кабов прати топката във вратата на Хоркаш, но страничният съдия вече бе вдигнал флага за засада, която бе потвърдена и от ВАР.

В 81-ата минута Септември намали изоставането си, след като Хоркаш не се разбра с Тодор Павлов и влезлият като резерва Валентин Йосков се разписа на празна врата за 2:1. В 88-ата минута Хоркаш отново сбърка, изпускайки хваната топка, но бързи поправи грешката си и до гол не се стигна. В добавеното време Георги Каракашев пропусна да направи победата на домакините по-убедителна, след като Шейтанов спаси удара му.

След успеха си Локомотив (Пловдив) излезе четвърти във временното класиране с 43 точки и 2 повече от Левски, който е с мач по-малко и утре вечер посреща Локомотив (София) в столично дерби. Септември (София) е 12-и с 22 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 2:1
1:0 Матеус Силва (42), 2:0 Джовани Маркес (58), 2:1 Валентин Йосков (81)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
3 - Стражът на гостите Димитър Шейтанов спаси удар на Бабакар Дион.
6 - Матеус Да Силва стреля силно с левия крак, но топката излезе извън терена.
14 - Джовани центрира от свободен удар в пеналтерията на гостите, но нищо интересно не се получи.
20 - Димитър Илиев центрира в наказателното поле, където Ерик Сорга остави топката за Дион, а той подаде на Петър Витанов, но неговият удар бе отразен от Шейтанов. При добавката играч на Локо нацели гредата, но беше отсъдена засада.
38 - Мартин Петков пусна подаване зад гърба на защитата на Локо към Мартин Ачков, който центрира успоредно на голлинията и Влатко Стояновски подложи крак, но Хоркаш улови с ръце.
42 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Матеус Силва беше изведен в наказателното поле и с удар без подготовка преодоля Шейтанов за 1:0.
45+3 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Шейтанов спаси фалцов удар на Джовани Маркес.
58 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Вратарят Динко Хоркаш подаде с ръка на Джовани Маркес, който напредна в половината на гостите, комбинира с Димитър Илиев и вкара за 2:0.
64 - Динко Хоркаш сбърка и Константин Чешмеджиев не уцели празната врата.
75 - Атанас Кабов получи дълъг пас, преодоля защитник и с далечен удар прати топката във вратата на Хоркаш, но страничният съдия вдигна флага си за засада, която бе потвърдена и след преглеждане на ситуацията с ВАР.
81 - ГОООЛ за Септември! Резервата Валентин Йосков се възползва от неразбирателство между вратаря Хоркаш и Тодор Павлов, за да вкара на празна врата за 2:1.
88 - Хоркаш изпусна топката при центриране в наказателното поле, но веднага след това я хвана.
90+4 - Христо Иванов нахлу в наказателното поле на гостите и след рикошет топката стигна до Георги Каракашев, чийто удар бе отразен от Шейтанов.
90+5 - Край на мача! Локомотив (Пловдив) надви Септември (София) с 2:1 и спря серия от три ремита.

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 20. Милош Петрович, 5. Тодор Павлов, 13. Матеус Силва , 34. Петър Витанов (766. Христо Иванов), 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион (7019. Денислав Александров), 10. Джовани Маркес (844. Мартин Паскалев), 9. Ерик Сорга (7633. Георги Каракашев)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 19. Денислав Александров, 33. Георги Каракашев, 3. Александър Георгиев, 11. Ивайло Димитров, 21. Иван Михайлов, 6. Христо Иванов
Треньор: Александър Томаш

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов , 15. Влатко Стояновски, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Красимир Станоев, 3. Мартин Петков (739. Валентин Йосков ), 11. Мартин Ачков  (6513. Мартин Николов), 18. Петър Чуич (7310. Димитър Костадинов,), 17. Симеон Александров  (4625. Себастиан Якубяк), 24. Стефан Милич
Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 9. Валентин Йосков, 10. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов, 25. Себастиан Якубяк
Треньор: Светослав Петров

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Георги Милков Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР