ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (София) победи Лудогорец с 1:0 в среща от 12-ия кръг на Efbet лига. "Железничарите" записаха първи успех над разградчани в историята след десет загуби и две равенства. Поражението пък е първо за Лудогорец от началото на първенството.

Двубоят започна добре за гостите от Разград, които на два пъти пропуснаха да открият резултата след изстрели на Бърнард Текпетей в първите десет минути.

Малко преди изтичането на четвърт час игра обаче Сисиньо си изпусна нервите и удари с глава Селсо Рапосо, заради което бе изгонен с директен червен картон.

Локо имаше претенции за дузпа в 28-ата минута, но реферът Георги Гинчев прецени, че няма нарушение, а ВАР потвърди решението му. По-малко от десет минути след това и Лудогорец поиска дузпа за фаул на Камен Хаджиев срещу Десподов, но такава не бе отсъдена.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Втората част започна с по една добра възможност за двата тима, но Мануел Шоу и Ивайло Найденов не успяха да отбележат.

Лудогорец пропусна златен шанс да поведе в резултата в 56-ата минута, но Любенов се справи с атака на Десподов и блокира удара му.

Локомотив (София) стигна до аванс в резултата в 71-ата минута след гол на Карлос Франса, който се справи със защитник и вратаря на Лудогорец, за да се разпише за 1:0.

Минути преди края и Локомотив (София) остана с човек по-малко след грубо влизане на Антонио Вутов.

Успехът помогна на Локомотив (София) да се изкачи до шестото място в класирането с 21 точки, докато Лудогорец остава на върха, но с равен брой точки с ЦСКА 1948 и само една пред Локомотив (Пловдив), ЦСКА (с мач по-малко) и Черно море.

ЛОКО (СФ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Карлос Франса (71')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
1' Няколко фена на Локо (София) се издигнаха с вишка покрай стадиона и гледат срещата въпреки наказанието на любимия им тим да играе без публика.
1' Първа добра възможност за Лудогорец! Текпетей си освободи пространство и шутира, но над вратата.
11' Нов шанс за Лудогорец! Десподов изведе Текпетей, той стреля, но Любенов спря удара му.
14'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Грозни сцени на терена - Сисиньо удари с глава в лицето  и бе изгонен.
19' Игор Тиаго пропусна сам срещу Любенов. Има и сигнал за засада.
28' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Топката срещна ръката на Антон Недялков, но съдията прецени, че няма нарушение на правилата. ВАР потвърди решението му.
36' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Лудогорец поиска наказателен удар за нарушение на Камен Хаджиев срещу Десподов. Реферът подмина ситуацията.
40' Първи точен удар за Локо в мача! Антонио Вутов шутира, но Падт се справи.
45+2' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
50'  Чудесна възможност за Лудогорец! Мануел Шоу опита шут от границата на наказателното поле, но Любенов се справи.
51'  Страхотен шанс и за Локомотив! Ивайло Найденов стреля от границата на наказателното поле, топката профучава покрай левия страничен стълб.
56'  Невероятна възможност за Лудогорец! Кирил Десподов излезе на добра позиция срещу Любенов, но вратарят го пресрещна и блокира удара.
60' Още една опасност пред вратата на Локо, но Камен Хаджиев се намеси и блокира подаване на Каули към Десподов на метри от вратата.
71'  ГООООЛ за ЛОКОМОТИВ! Карлос Франса получи топката и напредна, стреля, Любенов се намеси, но топката продължи полета си към вратата, а нападателят на "железничарите" я насочи в мрежата с глава за 1:0.
75' Фон Витри опита удар към вратата на Локомотив, Любенов спасява.
84' Текпетей шутира от фаул, но топката се отби в стената и напусна очертанията на терена в корнер.
87' ЧЕРВЕН КАРТОН на Антонио Вутов за грубо влизане.
90+5' Край на мача.

Локомотив СофияЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас (69  3. Марио Петков), 44. Божидар Кацаров – К , 21. Камен Хаджиев , 13. Селсо Рапосо (61 94. Юлиан Ненов) , 89. Матеус Дуарте , 8. Симеон Славчев, 22. Ивайло Найденов, 39. Антонио Вутов , 9. Илия Димитров (90+2'  15. Лука Иванов), 11. Карлос Франса  (90+2' ​ 7. Александър Александров)
Резерви: 88. Жарко Истатков, 10. Валентин Николов, 18. Християн Чипев
Треньор: Станислав Генчев

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ:1. Серджо Падт, 3. Антон Недялков – К, 4. Сисиньо , 6. Якуб Пиотровски, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов (76 73 Рик Джонатан) , 16. Аслак фон Витри, 23. Мануел Шоу (76 30. Педро Енрике) , 24. Оливие Вердон, 37. Бърнард Текпетей , 95. Каули Оливейра (86  10. Матиас Тисера )
Резерви: 12. Симон Слуга, 20. Нонато, 32. Игор Пластун, 82. Иван Йорданов
Треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "Локомотив", София
Съдия: Георги Гинчев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия