Локомотив (София) спечели с 2:0 гостуването на Спортист (Своге) на старта на новия сезон във Втора лига. Мачът от първия кръг се игра пред около 700 зрители на градския стадион в Своге.

Новакът във Втора лига, воден от треньора Георги Станков, не успя да се противопостави на по-опитния си съперник, който миналата година беше на крачка от тройката.

Още в 6-ата минута Локомотив поведе чрез Денислав Станчев. Той получи топката фронтално срещу вратата на Стефано Кунчев и вкара - 0:1.

В началото на второто полувреме Светослав Диков удвои преднината на гостите, водени от треньора Иван Колев - 0:2 в 51-ата минута.

В 69-ата Спортист остана с човек по-малко, след като Айук Рамадан получи втори жълти картон, а до края не се случи нищо интересно.

СПОРТИСТ (Своге) - ЛОКОМОТИВ (София) 0:2
0:1 Денислав Станчев (6), 0:2 Светослав Диков (51)

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Джулио Чарлов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Милен Кикарин, Георги Янев (37 – Мариан Хаджиев), Томи Костадинов, Рангел Игнатов, Николай Томов (46 – Калоян Стефанов), Айкут Рамадан, Кристиан Николов

ЛОКОМОТИВ: Ивайло Василев, Педро Ферари, Марио Петков, Мики Орачев, Мауес Роча, Владимир Семерджиев (40 – Наско Милев), Денислав Станчев (46 – Павел Петков), Илиян Стефанов (85 – Мартин Василев), Красимир Милошев (85 – Мартин Василев), Светослав Диков, Александър Александров (79 – Валентин Николов)