ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (София) победи Пирин (Благоевград) с 2:0 в среща от 26-ия кръг на efbet Лига пред погледа на бившия главен мениджър на ЦСКА Стойчо Стоилов и нанесе първа загуба на "орлетата" от февруари насам (4 поредни срещи без поражение).

Двубоят започна равностойно, а първата по-добра възможност за гол дойде в 13-ата минута. Карлос Франса опита удар от границата на наказателното поле, но на сантиметри от гредата.

В следващите минути "железничарите" бяха по-активният отбор, но така и не отправиха опасен удар.

Първият опит на гостите от Благоевград да застрашат вратата на съперника дойде едва в 34-ата минута, но топката прелетя над вратата.

В самия край на първото полувреме Давид Малембана се оказа непокрит след корнер и с глава се разписа за 1:0, Попадението му е първо за кръга в efbet Лига след нулевото равенство на Ботев (Враца) и Хебър вчера.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Втората част започна с по-активна игра на домакините, които обаче не бяха прецизни в последния пас и пропиляха няколко добри атаки. Четвърт час след почивката Мартин Райнов прикова вниманието на феновете с опасен удар от дистанция, но топката не намери рамката на вратата на Пирин.

По-малко от пет минути след това Преслав Йорданов и Даниил Кондраков комбинираха в наказателното поле на Локо, последва удар, но вратарят на "железничарите" улови топката.

Десет минути преди края Локомотив получи дузпа , която Антонио Вутов превърна в гол за 2:0. Минути след това Франса можеше да направи преднината на Локо класическа, но вратарят на Пирин спаси.

Локомотив (София) се изкачи на осмо място с 37 точки, докато Пирин остава на 14-а позиция с 21.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - ПИРИН 2:0
1:0 Давид Малембана (45'), 2:0 Антонио Вутов (81' дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата. На трибуните е бившият главен мениджър на ЦСКА Стойчо Стоилов.
13'  Първа реална опасност за гол в срещата! Карлос Франса от Локомотив финтира бранител и стреля, но покрай дясната греда на Ковальов.
34' Първи опит на Пирин! Чебраилс Макрецкис шутира от дистанция, но над напречната греда.
45'  ГОООЛ за Локо! Давид Малембана скочи най-високо в наказателното поле и заби топката с глава в мрежата за 1:0.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
59'  Хубав удар от дистанция на Мартин Райнов, но встрани от гредата.
63'  Какъв шанс за Пирин! Даниил Кондраков получи пас от Преслав Йорданов отбраната и стреля силно, но Бабукар Гайе се справи.
80'  ДУЗПА за Локомотив (София)! Иван Тасев събори Карлос Франса в наказателното поле и Радослав Гидженов посочи бялата точка.
81'  ГОООЛ за Локомотив! Антонио Вутов прати Максим Ковальов в обратния ъгъл и удвои аванса на тима си.
83' Локо можеше да направи и класиката в двубоя, но изстрелът на Франса този път беше отразен от Ковальов.
90' Край на мача.

Локомотив СофияЛОКОМОТИВ: 1. Бабукар Гайе, 44. Божидар Кацаров (К) , 12. Бруно Франко, 33. Алан Диас, 5. Давид Малембана , 94. Юлиан Ненов (84 13. Селсо Рапосо) , 89. Матеус Дуарте, 39. Антонио Вутов , 70. Димо Бакалов (67  29. Станислав Костов), 8. Мартин Райнов (89  15. Лука Иванов), 11. Карлос Франса (89  7. Александър Александров)
Резерви: 24. Александър Любенов, 4. Мики Орачев, 18. Християн Чипев
Старши треньор: Станислав Генчев

Пирин БлагоевградПИРИН:12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 14. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив , 26. Иван Тасев (84  15. Любомир Тодоров), 72. Раян Сенхаджи, 10. Славчо Шоколаров (86'  29. Мартин Бачев), 18. Мартин Смоленски (65'  24. Борис Тютюков), 9. Преслав Йорданов , 20. Чебраилс Макрецкис
Резерви: 6. Вергил Янев, 25. Илиан Костов, 23. Димитър Тонев, 91. Марсел Бибишков, 21. Янко Георгиев
Старши треньор: Христо Янев

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: "Локомотив", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР