Локомотив (Пловдив) победи Берое с 3:1 като гост в двубой от осмия кръг на efbet лига.

"Смърфовете" поведоха в 12-ата минута след удар с глава на Диниш Алмейда, който беше първи допуснат от домакините в първенството от началото на сезона. След половин час игра обаче голмайсторът фаулира Алиун Фал и реферът Волен Чинков отсъди дузпа за Берое, превърната в гол от Иван Минчев в 31-ата минута.

През втората част двата тима заложиха на битка и много единоборства в центъра на терена, за да се стигне до 64-ата минута, когато появилият се преди минути Кристиан Илич вкара за 2:1 с глава.

Четвърт час преди края Берое имаше претенции за дузпа след падане на Фуртадо в наказателното поле, а пет по-късно Георги Минчев пропусна да вкара трети гол за Локо, но вратарят на Берое се справи.

В последните минути Берое остана с човек по-малко след втори жълт картон на Иван Минчев, а малко след това Локомотив оформи крайното 3:1 с гол от дузпа на Димитър Илиев за фаул на Мезаг срещу Карагерен.

Локомотив вече е лидер с 18 точки - две повече от Лудогорец и мач повече, докато Берое остана на трета позиция с 14. Припомняме, че разградчани няма да играят тази седмица, тъй като двубоят им с Арда беше отложен след бума на коронавирус в лагера на кърджалийци.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:3
0:1 Диниш Алмейда (12'), 1:1 Иван Минчев (31' дузпа), 1:2 Кристиан Илич (64'), 1:3 Димитър Илиев (90+1' дузпа)

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
12'  ГОООЛ за Локомотив! Диниш Алмейда открива резултата след плонж и удар с глава.
19'  Възможност за Берое! Алиун Фал опита да стреля с глава, но Диниш Алмейда успя да избие топката в ъглов удар.
30'  Дузпа за Берое! Иван Минчев изведе Алиун Фал в наказателното поле, след което Диниш Алмейда фаулира нападателя на заралии.
31'  ГОООЛ за Берое! Иван Минчев бележи от бялата точка.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
47' Иван Минчев стреля технично от пряк свободен удар, но топката премина много близо до лявата греда.
50' Крум Стоянов стигна до топката в наказателното поле и стреля, но в тялото на Лукас Салинас, след което и Алиун Фал не успя да нанесе точен изстрел във вратата на Мартин Луков.
64'  ГОООЛ за Локомотив! Появилият се преди няколко минути на терена Кристиан Илич засече центриране и изведе "смърфовете" напред в резултата след удар с глава.
67' Възможност за Берое! Иван Минчев стреля от дистанция, но Мартин Луков боксира.
76'  Берое с претенции за дузпа! Фуртадо падна в наказателното поле, но реферът Волен Чинковдаде знак играта да продължи.
81'  Страхотна възможност за Локомотив! Георги Минчев стреля с глава, но Християн Василев изби в ъглов удар.
90'  Дузпа за Локомотив след фаул на Мезаг срещу Карагерен.
90+1'  ГОООЛ за Локомотив! Димитър Илиев бележи от бялата точка.
90+5 Край на мача!

Beroe БЕРОЕ: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг , 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио (66'  17. Ибрахима Конте), 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов (83'  19. Александър Василев), 73. Иван  Минчев   , 29. Еривалдо (65'  9. Ерсон Коста Кукула)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 18. Илиас Хасани

Lok. PlovdivЛОКО (ПД): 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда , 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев (58'   15. Кристиан Илич  ), 34. Петър Витанов (79'  4. Кристиан Гомис), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас (85'  44. Николай Николаев), 14. Димитър Илиев , 19. Георги Минчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 11. Кенан Муслимович, 50. Филип Михалевич, 77. Анте Аралица

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Волен Чинков