Ботев (Пловдив) на три пъти повеждаше и накрая загуби от Черно море с 3:4 след късен автогол в зрелище на базата в „Коматево“ от седмия кръг на efbet Лига. Антоан Бароан (8, 41) на два пъти и Рой Херман (67) даваха преднина на "канарчетата", но Закария Беншаа (19, Матеус Клементе (64) и Матиас Курьор (88) изравняваха, а в 90-ата минута Точукво Ннади си вкара автогол и донесе трите точки на "моряците", които оглавиха временното класиране.

Още в 4-ата минута "канарчетата" бяха близо до попадение след разбъркване при корнер, но Закария Беншаа се намеси на 2 метра от голлинията пред погледа на Антоан Бароан, който обаче се разписа четири минути по-късно след пас на Елвис Ману.

"Моряците" сравнително бързо отвърнаха на удара. В 19-ата минута Виктор Попов получи пас в наказателното поле и пусна към Закария Беншаа, който с прецизен удар не остави шансове на Георги Аргилашки за 1:1. След това темпото значително падна и имаше само неточни далечни удари.

В 41-ата минута след центриране от статично положение Виктор Генев свали с глава към Антоан Бароан, който бе оставен абсолютно сам и с акробатичен удар вкара втория си гол в мача за 2:1. В добавеното време на първата част се стигна до няколко удара към вратата на Иван Дюгеров, като последният бе на Емануел Току, но бе блокиран от защитник и изчистен в корнер.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката темпото бе ниско и в продължение на 15 минути нямаше положения пред вратите на Аргилашки и Дюлгеров. В 64-ата минута Евгений Сердюк стреля опасно от пряк свободен удар, Георги Аргилашки не се намеси много добре и Матеус Клементе с добавка от близка дистанция изравни за 2:2. Радостта на гостите бе кратка и три минути по-късно Ботев отново излезе напред в резултата. Мартин Дичев не изчисти по най-добрия начин и прати топката в краката на Рой Херман, който със силен диагонален удар вкара за 3:2.

В 80-ата минута Велислав Василев имаше страхотна възможност да изравни, но стреля от близка дистанция в аут. Осем минути по-късно влезлият като резерва Матиас Курьор получи подаване от Стефан Велев и с доза късмет прати топката в мрежата на "канарчетата" за 3:3. Две минути след изравняването "моряците" стигнаха и до пълен обрат. След изпълнението на центъра Дилан Мертенс изчисти топката в Точукву Ннади, който нямаше шанс за реакция и се стигна до автогол за 3:4.

Така след петата си победа от шест мача до момента Черно море оглави временното класиране с 15 точки и има една повече от ЦСКА 1948, а е на две пред ЦСКА и Локомотив (Пловдив). Ботев (Пловдив) остава без победа от началото на сезона и заема предпоследната позиция само с една точка от шест срещи.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 3:4
1:0 Антоан Бароан (8), 1:1 Закария Беншаа (19), 2:1 Антоан Бароан (41), 2:2 Матеус Клементе (64), 3:2 Рой Херман (67), 3:3 Матиас Курьор (88), 3:4 Точукво Нади (90-автогол)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
4 - След центриране от корнер Закария Беншаа се намеси пред Антоан Бароан, който не успя да нанесе удар на 2 метра от голлинията.
8 - ГОООЛ за Ботев (Пловдив)! Антоан Бароан получи пас с едно докосване от Елвис Ману и с техничен удар се разписа за 1:0.
19 - ГОООЛ за Черно море! "Моряците" проведоха страхотна атака, при която Виктор Попов получи пас в наказателното поле и пусна към Закария Беншаа, който с прецизен удар изравни за 1:1.
25 - Матеус Клементе шутира неточно от границата на наказателното поле на домакините.
37 - Силен и неточен далечен удар на Мадри Кета от гостите.
41 - ГОООЛ за Ботев (Пловдив)! Влезлият секунди преди това като резерва Джеймс Ето'о центрира от в наказателното поле и Виктор Генев игра с глава, а оставеният непокрит Антоан Бароан вкара за 2:1 с акробатичен удар.
45+2 - Мохамед Брахими нахлу в наказателното поле на гостите и шутира силно, но Иван Дюлгеров спаси.
45+3 - Закария Беншаа изчисти топката точно преди Антоан Бароан да нанесе удар от близка дистанция.
45+4 - Елвис Ману получи топката и навлезе в наказателното поле, но шутира встрани от вратата.
45+4 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
64 - ГОООЛ за Черно море! Евгений Сердюк стреля опасно от пряк свободен удар, вратарят Аргилашки не се намеси по най-добрия начин и Матеус Клементе с добавка изравни за 2:2.
67 - ГОООЛ за Ботев (Пловдив)! Мартин Дичев не изчисти по най-добрия начин в наказателното поле на гостите и Рой Херман вкара за 3:2 със силен диагонален удар.
72 - Евгений Сердюк получи топката в наказателното поле и шутира, но ударът бе блокиран и се стигна до корнер.
80 - Велислав Василев получи топката на метри пред голлинията, но я прати в аут.
87 - Николай Минков шутира от границата на наказателното поле високо над вратата.
88 - ГОООЛ за Черно море! Стефан Велев центрира в наказателното поле и оставеният непокрит Матиас Курьор с малко късмет изравни за 3:3.
90 - АВТОГОЛ на Ботев (Пловдив)! Дилан Мертенс изчисти топката в Точукву Ннади, който нямаше шанс за реакция и се стигна до автогол за 3:4.
90+6 - Край на мача! Черно море спечели с 4:3 при визитата си на Ботев (Пловдив) в спиращо дъха шоу.

Ботев (Пловдив): 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман (7924. Джаспър ван Хертъм), 4. Виктор Генев , 6. Дилан Мертенс (7921. Точукво Ннади ), 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан (6917. Николай Минков), 18. Самуел Супрайен (4015. Джеймс Ето'о), 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец
Резерви: 84: Християн Славков, 9. Мартин Секулич, 15. Джеймс Ето'о, 17. Николай Минков, 21. Точукву Нади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хертъм
Треньор: Желко Копич

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов (7310. Велислав Василев), 15. Петар Босанчич , 6. Виктор Попов, 7. Матеус Клементе , 32. Мартин Дичев (7377. Стефан Велев), 71. Васил Панайотов (К) , 88. Мимито, 20. Мадри Кета, 31. Закария Беншаа (6619. Матиас Курьор ), 9. Евгений Сердюк
Резерви: 22. Георги Георгиев, 39. Николай Златев, 11. Алекс Фернандес, 23. Лъчезар Йорданов, 19. Матиас Курьор, 77. Стефан Велев, 10. Велислав Василев
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: Футболен комплекс Ботев 1912, Пловдив
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия