ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Маги Джанаварова и Ники Кънчев в играта "Ефбет Лига" на Букмейкър БЛИЦ

Лудогорец размаза с впечатляващото 8:1 Ботев (Враца) в мач от 25-ия кръг на Еfbet Лига. Футболистите на Ивайло Петев не пожалиха разпасаната команда на Даниел Моралес и дори пропуснаха да спечелят с още по-изразителен резултат.

След гръмката победа "орлитe" стопиха разликата до лидера ЦСКА на само една точка. Лудогорец е втори с 59, а "армейците" имат 60 преди столичното дерби със Славия утре. Врачани остават на 11-ото място с 23 точки.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Головото шоу на шампионите започна в 29-ата минута, когато Кирил Десподов откри резултата от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Том Рапнуи в наказателното поле на Ботев (Враца). До почивката Игор Тиаго вкара две попадения след асистенции на Десподов - 3:0.

Лудогорец вкара четвърти гол секунди след началото на втората част, когато появилият се като резерва Кайо Видал стреля с глава след центриране от корнер на Десподов, като след това Игор Тиаго довкара топката в мрежата, оформяйки хеттрика си - 4:0.

В 57-ата минута Тиаго влезе в ролята на асистент на Десподов, който покачи на 5:0.

След час игра Якуб Пьотровски изведе Кайо Видал вдясно от вратата на гостите и резервата с удар по диагонала вкара шести гол - 6:0.

Ботев (Враца) все пак стигна до почетен гол - в 81-ата минута Чавдар Ивайлов се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марко Мажуга.

В 89-ата минута Клод Гонсалвеш също записа името си сред голмайсторите, разписвайки се след подаване на Десподов. Матиас Тисера оформи крайното 8:1 във втората минута на добавеното време.

Победата е най-изразителната за Лудогорец този сезон в Efbet Лига.

В следващия кръг "орлите" гостуват на Арда в Кърджали на 14 април, а ден по-рано Ботев (Враца) приема Хебър.

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (Враца) 8:1
1:0 Кирил Десподов (29-дузпа), 2:0 Игор Тиаго (35), 3:0 Игор Тиаго (44), 4:0 Игор Тиаго (46), 5:0 Кирил Десподов (57), 6:0 Кайо Видал (60), 6:1 Чавдар Ивайло (81-дузпа), 7:1 Клод Гонсалвеш (89), 8:1 Матиас Тисера (90+2)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
Oтменен гол! Франко Русо се разписа с глава, но попадението е отменено заради засада.
26  Опит на Десподов от пряк свободен удар, право в стената на съперника на Лудогорец.
27  ДУЗПА! Георги Кабаков и Мартин Маргаритов повикаха Никола Попов да преразгледа ситуацията с ВАР за евентуална ръка при отскока на Том на стената при изпълнението на Десподов, след което беше показана бялата точка.
29  ГОЛ! 1:0 за Лудогорец след точно изпълнение на Десподов, който изпрати топката в десния ъгъл.
35  ГОЛ! 2:0 за шампионите. Десподов центрира от ъглов удар, а Игор Тиаго се разписа с глава.
44
 ГОЛ! Трети гол за тима на Ивайло Петев. Отново Тиаго е точен - 3:0. Снажният нападател на "орлите" засече с глава ново центриране на Десподов от корнер.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  ГОЛ! Игор Тиаго отбеляза четвърти гол за Лудогорец. Десподов центрира на далечната греда към резервата Кайо Видал. Той отигра с глава, а Красимир Костов с гърди отрази, но прати топката право у Тиаго, който отблизо оформи хеттрика си.
57  ГОЛ! 5:0 за домакините. Тиаго изведе отлично Десподов, който с прецизен удар вкара второто си попадение в мача.
60  ГОЛ! Шампионите продължават да се забавляват - 6:0. Кайо Видал също е точен във вратата на гостите от Враца.

65  ГРЕДА! Десподов проби отдясно и пусна към Кайо Видал. Той стреля, а пред него на шпагат се хвърли Мартин Кавдански. След удара Видал имаше сериозни претенции за протегната ръка на защитника на гостите, а ситуацията беше гледана на ВАР. Играта беше оставена да продължи от корнер, а Пьотровски игра с глава и нацели гредата.
80  ДУЗПА за Ботев (Враца). Франко Русо игра неубедително в защита, фаулира Марко Мажуга и съдията Никола Попов посочи бялата точка.
81  ГОЛ! 6:1 след точно изпълнение на Чавдар Ивайлов.
89  ГОЛ! 7:1 за шампионите. Десподов оформи хеттрика си от асистенции, след като подаде към резервата Клод Гонславеш, който отблизо реализира седми гол за домакините.

90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2  ГОЛ! Матиас Тисера също вкарва на врачани, оформяйки крайното 8:1 за Лудогорец.
90+3 - Край на мача. Лудогорец размаза Ботев (Враца) с 8:1.

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Серджио Падт, 30.Педро Нареси (61  20.Густаво Нонато ), 32.Игор Пластун, 16.Аслак Фон Витри, 22.Франко Русо, 14.Дени Групер, 6.Якуб Пьотровски (73  8.Клод Гонсалвеш ), 37.Бернард Текпетей (46  77.Кайо Видал ), 90.Спас Делев (60  23.Мануел Шоу), 9.Игор Тиаго  (60  10.Матиас Тисера ), 11.Кирил Десподов (к)
Резерви: 12. Симон Слуга, 2. Пипа, 7. Рай Насименто, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 20. Густаво Нонато, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 77. Кайо Видал
Треньор: Ивайло Петев

БОТЕВ (Враца): 76.Красимир Костов (к), 8.Диего Фераресо, 3.Мартин Кавдански, 37.Том Рапнуи (46  15.Мирослав Маринов), 23.Браян Мендоса (63  24.Стефан Гаврилов), 11.Момчил Цветанов, 18.Диого Барбоса, 17.Чавдар Ивайлов , 28.Клери Сербер (64  22.Петър Кепов), 14.Марко Мажуга, 9.Даниел Генов (46  6.Антонио Георгиев)
Резерви: 34. Федерико Рубио, 21. Жан Да Силва, 6. Антонио Георгиев, 16. Красимир Тодоров, 10. Лукас Брамбила, 15. Мирослав Маринов, 22. Петър Кепов, 24. Стефан Гаврилов, 77. Пламен Петров
Треньор: Даниел Моралес

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР