ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ето как прогнозираха мача в Разград певицата Бони и актьорът Дарин Ангелов в играта на БЛИЦ Букмейкър Efbet лига!

Лудогорец победи Септември (София) с 3:1 у дома в двубой от 16-ия кръг на Ефбет лига и записа четвърти пореден успех в първенството.

Двубоят в Разград започна със ситуация за домакините, но малко преди да изтече четвърт час игра домакините допуснаха грешка в отбрана и реферът Георги Иванов отсъди дузпа. Асен Чандъров застана зад топката и откри резултата (1:0).

Минути по-късно стражът на Лудогорец Сержио Падт се намеси решително и предотврати нов гол в мрежата си при удар на Мартин Петков.

Лудогорец вкара гол в 35-ата минута, дело на Тисера, но попадението бе отменено заради засада. Няколко минути по-късно обаче аржентинецът се разписа за 1:1 с удар в обратния ъгъл.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Втората част започна вихрено и ВАР трябваше да се намесва за четвърти път в срещата. Реферът Георги Иванов отсъди дузпа за задържане на Тисера, която технологията потвърди, а гостите бурно протестираха след това решение. Оливие Вердон пък се разписа от бялата точка за обрата с 2:1.

Точно десет минути след второто си попадение Лудогорец вкара и трето. Шоу се възползва от центриране на Делев от корнер и преодоля вратаря с удар в близкия ъгъл (3:1).

След гола темпото на игра спадна, а няколкото смени в двата тима допълнително помогнаха за това. За отбелязване е появата в игра на 15-годишния защитник Михаил Полендаков в тима на столичани.

Лудогорец се доближи на две точки от лидера ЦСКА, но е с мач по-малко. Септември е на 11-а позиция с 13 точки.

ЛУДОГОРЕЦ - СЕПТЕМВРИ 3:1
0:1 Асен Чандъров (16' дузпа), 1:1 Матиас Тисера (39'), 2:1 Оливие Вердон (51' дузпа), 3:1 Мануел Шоу (61')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първи опит за удар към една от двете врати! Спас Делев намери Пластун с центриране от корнер, но изстрелът му с глава не се получи.
11'  Грешка в отбраната на Лудогорец! Дени Групер ритна Мартин Петков в наказателното поле. Реферът гледа ситуацията с ВАР.
14' ДУЗПА за Септември!
16'  ГОООЛ за Септември! Асен Чандъров матира Сержио Падт с удар в обратния ъгъл!
22'  Страхотен шанс за гостите! Ачков намери Мартин Петков, но ударът му бе блокиран от Падт.
35'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Лудогорец! Спас Делев стреля опасно от фаул, Шейтанов спаси, последва комбинация между Жоржиньо и Тисера, която завърши с гол. Попадението обаче беше отменено заради засада.
39'  ГОООЛ за Лудогорец! Матиас Тисера се пребори за топката с Илия Миланов и от въздуха прати топката в обратния ъгъл за 1:1.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
46' Силен удар на Жоржиньо беше блокиран от Асен Георгиев.
47' ДУЗПА за Лудогорец! Удар към вратата на Септември, Шейтанов се намеси, а Асен Георгиев задържа с ръце връхлитащия Тисера.
51' ГОООЛ за Лудогорец! Оливие Вердон се разписа с удар в долния ляв ъгъл. Шейтанов усети намеренията му, но не успя да предотврати гола.
61'  ГОООЛ за Лудогорец! Спас Делев центрира от корнер на близката греда, където Мануел Шоу я отклони с крак и преодоля Шейтанов за 3:1.
72' Възможност за Септември! Димитър Костадинов стреля от фаул, но покрай вратата.
84' Фаул на границата на наказателното поле на Септември! Спас Делев стреля, но прати топката в стената. Текпетей опита удар след това, но покрай вратата.
90+3' Край на мача.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджо Падт, 6. Якуб Пьотровски (69 8. Клод Гонзалвеш) , 10. Матиас Тисера  (87  32. Игор Пластун) , 14. Дени Групер (46  37. Бърнард Текпетей), 16. Аслак Фон Витри (82 5. Георги Терзиев) , 17. Жоржиньо (69 4. Сисиньо) , 20. Нонато, 23. Мануел Шоу , 24. Оливие Вердон , , 90. Спас Делев
Резерви: 12. Симон Слуга, 9. Игор Тиаго, 73. Рик Джонатан
Треньор: Анте Шимунджа

Септември СофияСЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров , 7. Айкут Рамадан (65  6. Атанас Кабов), 8. Александър Тодоров (87  3. Михаил Полендаков) , 5. Асен Георгиев , 4. Иван Арсов, 26. Илия Миланов, 23. Йоан Гавраилов , 18. Красиан Колев (46  9. Димитър Костадинов) , 11. Мартин Ачков (87  13. Мартин Николов), 20. Мартин Петков (78  19. Реди Каса)
Резерви: 1. Иван Василев, 17. Радослав Живков
Треньор: Светослав Петров

Съдия: Георги Иванов
Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия