"Орлите" спечелиха при визитата си на Ботев и са на победа от поредния триумф

снимка: LAP.bg
снимка: Антон Узунов
1 от 3

Лодогорец спечели с 2:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в мача им от 26-ия кръг на efbet Лига, който е последен преди началото на плейофите. Вандерсон (66, 82) вкара и двата гола за "орлите", които са само на победа от десетата си шампионска титла, след като авансът им на върха вече е 12 точки пред Локомотив (Пловдив) и 14 пред ЦСКА.

В началните минути двата тима имаха по едно по-опасно положение, но първо Жосуе Са пресече центриране на Реда Рабей към Атанас Илиев, а след това Бърнард Текпетей от гостите не намери целта. Постепенно "орлите" взеха инициативата, но намираха верния път към вратата на "канарчетата", които пък по-често отправяха удари. В 21-ата минута Маркиньос проби през центъра и шутира, но не успя да затрудни вратаря на шампионите Кахлина. Осем минути след това Току отправи удар и топката срещна тялото на Недялков, а след това отиде в ръцете на вратаря на гостите.

В 33-ата минута Току получи пас от Рабей, след което навлезе в наказателното поле и шутира покрай вратата. Секунди по-късно Текпетей опита да изненада Аргилашки с удар от разстояние, но стражът на пловдивчани улови топката. До края на първата част неточни удари отправиха Каули и Кешеру.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Малко след почивката домакините на два пъти опитаха късмета си, но първо Янсон не затрудни Кахлина от пряк свободен удар, а след това Рабей шутира покрай вратата. В 52-ата минута гостите можеха да поведат, след като Вандерсон навлезе опасно в наказателното поле и отправи удар, но топката рикошира в защитник и излезе в корнер.

В 66-ата минута Вандерсон получи топката от влезлия в игра три минути по-рано като резерва Елвис Ману, навлезе в пеналта, финтира бранител на Ботев и с точен удар по земя вкара за 0:1. Така шампионите се разписаха във всеки един мач от първенството през този сезон. Десет минути след гола Десподов шутира от пряк свободен удар на около 20 метра фронтално срещу вратата, но не успя да удвои аванса на гостите.

В 83-ата минута "орлите" удвоиха аванса си с втори гол на Вандерсон. Бразилецът се разписа със силен удар, след като Аргилашки бе спасил шут на Икоко. До края на мача нямаше повече попадения.

Така Лудогорец събра 64 точки на върха и това означава, че ако играчите на Валдас Дамбраускас победят Берое в първия кръг на плейофната фаза, ще станат предсрочно шампиони. "Канарчетата" завършиха редовния сезон десети с 24 точки.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Вандерсон (66), 0:2 Вандерсон (82)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Реда Рабей центрира остро в наказателното поле на гостите, а Жосуе Са изпревари в последния момент връхлитащия Атанас Илиев
7 - Маркиньос фаулира Кирил Десподов, Бърнард Текпетей шутира от прекия свободен удар и топката премина покрай вратата на Георги Аргилашки
21 - Маркиньос отправи слаб удар и не затрудни Кахлина
29 - Маркиньос подаде към Току и ганаецът отправи удар, който срещна тялото на Недялков, а след това Кахлина улови топката
32 - Сисиньо шутира от средна дистанция и топката срещна тялото на Младеновски
33 - Току получи пас от Рабей, след което навлезе в наказателното поле и шутира покрай вратата
34 - Текпетей опита да изненада Аргилашки с удар от разстояние, но стражът на пловдивчани улови топката
37 - Каули отправи неточен удар от далечна дистанция
42 - Кешеру получи страхотен пас от Вандерсон, но не намери целта
45+1 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Янсон шутира от пряк свободен удар и не затрудни Кахлина
49 - Току намери Рабей пред наказателното поле, а французинът отправи удар покрай вратата
52 - Вандерсон навлезе в наказателното поле на домакините, но ударът му срещна тяло на защитник и излезе в корнер
55 - Недялков нахлу през центъра, стигна до наказателното поле и отправи удар, който след рикошет излезе в корнер
66 - ГОООЛ за Лудогорец! Вандерсон получи топката от Елвис Ману, навлезе в пеналта, финтира бранител на Ботев и с точен удар по земя вкара за 0:1
76 - Десподов шутира от пряк свободен удар на около 20 метра фронтално срещу вратата и топката премина покрай гредата
82 - ГОООЛ за Лудогорец! Ману проби отляво и преодоля трима футболисти на домакините, след което намери Икоко, който от точката на дузпата нанесе удар, но Аргилашки спаси, а топката стигна до Вандерсон и бразилецът се разписа със силен удар за 0:2
90+4 - Край на мача! Лудогорец спечели с 2:0 и направи голяма крачка към титлата.

Съставите
Ботев (Пловдив): 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев - к, 5. Марио Младеновски , 7. Маркиньос (90+3 19. Анвар Елионуси), 9. Атанас Илиев, 21. Емануел Току (75 17. Салиф Сисе), 22. Реда Рабей , 24. Кевин Янсон, 28. Филип Филипов, 79. Атанас Чернев (75 10. Славчо Шоколаров)
Резерви: 1. Янко Георгиев, 10. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноза, 17. Салиф Сисе, 19. Анван Елионуси, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски
Треньор: Азрудин Валентич

Лудогорец: 1. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 11. Кирил Десподов, 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру - к (63 10. Елвис Ману), 32. Жосуе Са, 37. Бърнард Текпетей (80 22. Жордан Икоко), 88. Вандерсон (88 64. Доминик Янков), 95. Каули Оливейра (82 18. Светослав Дяков)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману, 18. Светослав Дяков, 22. Жордан Икоко, 64. Доминик Янков
Треньор: Валдас Дамбраускас

Пловдив, стадион "Коматево"
Съдия: Георги Давидов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация