ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец победи Черно море с 2:1 като гост в първи 1/2-финал от турнира за Купата на България и си осигури комфортна преднина пред реванша в Разград на 11 май. В другия полуфинал утре един срещу друг излизат Локомотив (София) и ЦСКА 1948.

Срещата във Варна започна с по-една опасност за двата тима в рамките на първите две минути.  Гостите бяха близо до гол в деветата минута, но ударът на Кирил Десподов бе спасен.

Последваха бурни три минути между 14-ата и 17-ата, в които Алекс Фернандес откри резултата за Черно море след добавка на спасен удар (1:0), а след това Нонато възстанови равенството при подобно положение (1:1).

Последва спокоен четвърт час игра, за да се стигне до 34-ата минута, в която Игор Пластун се озова в най-добра позиция в наказателното поле и с левия крак се разписа за 2:1.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Началото на втората част предложи спорна ситуация, при която Васил Панайотов отне топката от Игор Пластун в наказателното поле на Лудогорец, последва контакт между двамата и падане на полузащитника. Реферът обаче подмина ситуацията.

По-малко от десет минути след това Чинков подмина и игра с ръка на Александър Василев в наказателното поле на Черно море.

Домакините останаха с човек по-малко в 83-ата минута след грубо влизане на Стефан Велев в краката на съперник. Първоначално Волен Чинков показа само жълт картон на Велев, но след ВАР го изгони от терена.

Това бе всичко по-интересно на "Тича" и двата тима ще трябва да решават всичко на реванша в Разград (11 май).

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
1:0 Алекс Фернандес (14'), 1:1 Нонато (17'), 1:2 Игор Пластун (34')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
1' Първа опасност в мача! Алекс Фернандес опита удар към вратата на Лудогорец, но Георги Терзиев го блокира.
2' Шанс и за гостите! Кайо Видал стреля, но Иван Дюлгеров улови топката.
9'  Чудесна възможност за Лудогорец! Кирил Десподов изскочи зад отбраната на Черно море, отклони топката в обратния ъгъл, но Дюлгеров внимаваше.
14'  ГООООЛ за Черно море! Едгар Пашеко пусна топката към Александър Василев в наказателното поле, последва силен удар, спасен от Симон Слуга, но Алекс Фернандес направи добавка за 1:0.
17'  ГООООЛ за Лудогорец! Разградчани копираха попадението на варненци и след спасен удар на Десподов, Нонато вкара топката в мрежата за 1:1.
34'  ГООООЛ за Лудогорец! Игор Пластун засече центриране в наказателното поле на домакините и се разписа за 2:1.
41'  Матиас Тисера бе изведен сам срещу вратаря на Черно море, но ударът му бе твърде слаб.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Васил Панайотов от Черно море падна в наказателното поле на Лудогорец, след контакт с Игор Пластун, но Волен Чинков подмина претенциите на домакините за дузпа.
56' Опасен удар от фаул на Кирил Десподов, но Дюлгеров спаси.
57'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Александър Василев от Черно море игра с ръка в наказателното поле на "моряците", но съдията прецени, че няма дузпа, тъй като играчът бе паднал на терена.
75' Хубав опит на Мишел Алвес да стреля към вратата на Лудогорец, но без резултат.
83'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Стефан Велев от Черно море напуска игра след грубо влизане.
90' Удар на Александър Василев към вратата на Лудогорец, но твърде високо.
90+3' Край на мача.

Черно море ЧЕРНО МОРЕ: 25 . Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев , 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов , 77. Стефан Велев , 39. Николай Златев (46' 10. Велислав Василев) , 23. Едгар Пашеко (60 33. Мишел Алвес) , 11. Алекс Фернандес  (83 27. Даниел Димов) , 9. Атанас Илиев (60 86. Исмаил Иса)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, , 32. Мартин Дичев, 35. Арлинд Дакай, 7. Матеус Ферейра
Старши треньор: Илиан Илиев

Лудогорец ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 2. Пипа, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пиотровски, 8. Клод Гонсалвеш (83 23. Мануел Шоу), 10. Матиас Тисера (61  9. Игор Тиаго), 11. Кирил Десподов (61  37. Бернард Текпетей ), 16. Аслак Фон Витри, 20. Густаво Нонато  (75 30. Педро Нареси ) , 32. Игор Пластун , 77. Кайо Видал (83  7. Рай Насименто)
Резерви: 1. Серджио Падт, 24. Оливие Вердон, 58. Димитър Илиев, 90. Спас Делев
Старши треньор: Ивайло Петев

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Тича", Варна
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР