Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 3:0 като гост в двубой от 12-ия кръг на efbet лига. Разградчани пристигнаха без треньора си Станислав Генчев, който не пътува за София заради здравословен проблем.

Мачът започна с атаки към двете врати, а гостите първи бяха близо до гола, но ударът на Каули в 14-ата минута беше спасен зрелищно от Наумов. Пет по-късно Мартин Камбуров опита да изненада Стоянов с далечен удар, но топката срещна гредата. След половин час игра Лудогорец отново беше близо до гола, но не уцели вратата от няколко метра. Румънецът все пак се разписа в края на първата част, възползвайки се от грешка на "червената" отбрана и върната топка към Наумов.

Минути след подновяването на играта ЦСКА 1948 имаше претенции за игра с ръка на Козмин Моци, но реферът подмина ситуацията. Лудогорец удвои аванса си в 65-ата минута, в която Кешерю изведе Чибота и той не сбърка сам срещу Наумов за 2:0. Малко след това Галин Иванов направи непростим пропуск с глава само на няколко метра от вратата на гостите. Преднината на Лудогорец стана класическа в 78-ата минута, когато Кешерю вкара втория си гол в мача, останал сам срещу Наумов. В последните минути домакините имаха няколко добри възможности за почетен гол, но не успяха да отбележат.

Лудогорец поведе с три точки пред втория Локомотив (Пловдив), докато ЦСКА 1948 остана на четвъртата позиция на две зад третия ЦСКА.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦСКА 1948 - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Клаудиу Кешерю (45'), 0:2 Мавис Чибота (65'), 0:3 Клаудиу Кешерю (78')

По-интересното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Първа възможност в мача! Доминик Янков пропуска от чиста позиция след пас отдясно на Текпетей.
8' Галин Иванов центрира от свободен удар, но топката бе успешно изчистена, без да представлява опасност за Владо Стоянов.
14'  Опасност пред вратата на ЦСКА 1948! Каули получи топката на границата на наказателното поле и стреля силно, но Наумов плонжира и спаси вратата си.
19'  ГРЕДА! Силен удар на Мартин Камбуров отляво срещна напречната греда на Лудогорец!
26' Втори точен удар в мача! Сантана стреля към вратата на Наумов, но твърде слабо и вратарят на ЦСКА 1948 се справи с лекота.
32'  Невероятен пропуск на Кешерю!  Недялков проби по лявото крило и центрира, а румънецът стреля на сантиметри от гредата, останал напълно са в наказателното поле.
45'  ГОООЛ за Лудогорец! Шопов върна топката към вратаря Наумов, но там дебнеше Кешерю, който не сгреши и изведе разградчани напред в резултата (1:0)
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
57'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Топката се удари в ръката на падналия на земята Моци, но реферът подмина ситуацията.
65'  ГОООЛ за Лудогорец! Мавис Чибота остана сам срещу Наумов след хитър пас на Кешерю и удвои.
72'  Страхотен пропуск за ЦСКА 1948! Галин Иванов пропусна с глава на няколко метра от вратата.
78'  ГОООЛ за Лудогорец! Сантана беше изведен зад гърба на "червената" защита вдясно от вратата и пусна топката към Кешерю, който се разписа за 3:0, останал сам срещу Наумов.
88' Фаул пред вратата на Лудогорец, Камбуров стреля, но над вратата.
89'  Страхотна възможност за ЦСКА 1948, Георги Русев пропусна да вкара от метър-два.
90+2'  Два силни удара към Владислав Стоянов, но стражът на Лудогорец се справи.