Лудогорец загря с изразителна победа за дербито с Левски на 5 юни - 4:0 над Дунав в контролна среща в Разград. Марселиньо даде преднина на шампионите в 10-ата минута, а след това Вандерсон реализира на два пъти до почивката. В 65-ата точен беше и Сисиньо.

Треньорът на Лудогорец Павел Върба заложи на офанзивна схема със само един дефанзивен полузащитник в лицето на Абел Анисе. Атаката водеше Кешерю, подпомаган от Каули, Марселиньо, Чибота и Вандерсон.

Припомняме, че преди три дни "орлите" загубиха с 0:1 от Черно море първата си проверка след пандемията от COVID-19. Дунав пък в същия ден победиха друг състав на варненци с 1:0. Тази вечер обаче шампионите бяха пълни господари на терена и дори можеха да постигнат още по-изразителен успех.

В 5-ата минута Кешерю се озова сам срещу Макенджиев и насочи технично топката към далечния ъгъл, но нацели лявата греда. Пет минути по-късно Марселиньо вкара от фаул - 1:0. В 26-ата Кешерю прониза Макенджиев след комбинация с Чибота и шут от границата на наказателното поле, но реферите отмениха попадението, маркирайки засада.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 32-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Чибота подаде на непокрития Вандерсон и бразилецът вкара за 2:0.

Лидерът в efbet Лига продължи с доминацията и в заключителните секунди на първата част отбеляза ново попадение. Марселиньо прескочи топката, оставяйки я за Вандерсон, който стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в Петко Цанков тя се озова в мрежата на Макенджиев за 3:0.

В 65-ата минута Каули изведе набралия скорост Сисиньо, който направи 4:0.

Десет минути по-късно Серкан Юсеин изведе Жоржиньо по дясното крило, който продължи към непокрития Шверчок, полякът обаче прати топката в напречната греда.

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ 4:0
1:0 Марселиньо (10), 2:0 Вандерсон (32), 3:0 Вандерсон (45), 4:0 Сисиньо (65)

ЛУДОГОРЕЦ: 27.Владислав Стоянов, 4.Сисиньо, 5.Терзиев, 21.Григоре, 3.Недялков, 12.Анисе, 95.Каули, 84.Марселиньо, 13.Чибота, 88.Вандерсон, 28.Кешерю (Ренан, Манолев, Моци, Форстър, Икоко, Юсеин, Йорданов, Шверчок, Жоржиньо, Бакалов)

ДУНАВ: Макенджиев, Цанков, Исаевски, Димов, Милчев, Николов, Кавалканте, Щерев, Христов, Ненов, Долапчиев (Ангелов, Лазаров, Колев, Русанов, Митев, Тодоров, Иванов)