Шампионът Лудогорец надви Левски с 4:3 след дузпи и спечели Суперкупата на България за рекорден шести път след 2012, 2014, 2018, 2019 и 2021 година. В редовното време мачът на Националния стадион "Васил Левски" завърши зрелищно 2:2. „Орлите“ трябваше да наваксват пасив срещу „сините“, след като Георги Миланов (42) даде аванс на столичани. Два гола на Кирил Десподов (68 и 71-дузпа) доведоха до обрат, но в добавеното време Келиан ван дер Каап (90+2) и прати мача да се решава с дузпи. Младоците Марин Петков и Асен Митков пропуснаха за Левски от бялата точка, а вратарят Пламен Андреев спаси само удара на Рик Джонатан.

Двата тима започнаха предпазливо и не създадоха чисти положения в началото, но като цяло Левски имаше инициативата през първата част с подкрепата на феновете по трибуните. В 14-ата минута Филип Кръстев проби опасно през центъра и изведе Илиян Стефанов, който прати топката в мрежата, но се оказа, че е бил в засада и голът не бе зачетен.

Съдията Георги Кабаков показа няколко жълти картона, а в 28-ата минута Георги Миланов центрира отдясно, топката рикошира в крака на Антон Недялков и кацна върху напречната греда, но последвалият удар на Филип Кръстев бе спасен от Серджио Падт.

В 39-ата минута при разбъркване в наказателното поле след корнер Хосе Кордоба прати топката към Роналдо, който шутира, Падт спаси, а Келиан ван дер Каап не успя да направи добавка. Минута по-късно Лудогорец получи първия си шанс в срещата, но Каули шутира неточно от далечна дистанция. В 42-ата минута Левски поведе, след като Георги Миланов получи топката на границата на наказателното поле, откри си пространство и със силен удар вкара топката във вратата на Серджио Падт за 0:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката в 49-ата минута Игор Тиаго бе изведен сам срещу Пламен Андреев, който не позволи на нападателя да го преодолее, но се оказа, че е имало и засада. Пет минути по-късно Кирил Десподов преодоля технично Хосе Кордбоа и стреля от малък ъгъл, но Андреев успя да спаси с крак.

Последваха пропуски на Илиян Стефанов и Уелтън, а "орлите" изравниха в 68-ата минута, след като Антон Недялков проби опасно отляво и намери Кирил Десподов, който с технично докосване вкара за 1:1. Две минути след това Лудогорец получи дузпа за нарушение на Пламен Андреев, а в 72-ата минута Кирил Десподов реализира от бялата точка за 2:1.

В следващите минути Левски опита да натисне, но футболистите на Лудогорец накъсаха играта. Все пак във втората минута на добавеното време при разбъркване в наказателното поле на Лудогорец Келиан ван дер Каап се оказа най-съобразителен и изравни за 2:2, пращайки мача да се решава с дузпи. При тях "орлите" имаха повече късмет и след само един пропуск на Рик Джонатан спечелиха трофея. Марин Петков и Асен Митков не успяха да се разпишат за съжаление на "сините" фенове.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 4:3 след дузпи, 2:2 в редовното време
0:1 Георги Миланов (42), 1:1 Кирил Десподов (68), 2:1 Кирил Десподов (72-дузпа), 2:2 Келиан ван дер Каап (90+2)

ПРИ ДУЗПИТЕ:
0:1 - Ивелин Попов реализира хладнокръвно първата дузпа
1:1 - Каули изравнява, въпреки че Пламен Андреев хвана ъгъла
1:1 - Марин Петков пропусна, нацели страничната греда
1:1 - Пламен Андреев спаси удара на Рик Джонатан
1:2 - Хосе Кордоба реализира втора дузпа за "сините"

1 - Начало на срещата.
7 - Георги Кабаков показа първия жълт картон в срещата на Хосе Кордоба за нарушение срещу Кирил Десподов.
11 -  Роналдо падна в наказателното поле и има претенции, че е бил изблъскан от Антон Недялков, но не последва сигнал от съдията.
14 - Илиян Стефанов бе изведен от Филип Кръстев зад защитата на "орлите" и вкара топката във вратата, но бе отсъдена засада.
22 - Оливие Вердон извърши нарушение срещу Уелтън и реагира бурно за получения жълт картон.
28 - ГРЕДА за Левски! Георги Миланов центрира много коварно, топката рикошира в Антон Недялков и срещна напречната греда, след което Филип Кръстев отправи слаб удар и Серджио Падт спаси.
33 - След центриране на Жереми Петрис Недялков изчисти в корнер.
37 - Филип Къстев шутира от пряк свободен удар, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда.
39 - При разбъркване в наказателното поле след корнер Хосе Кордоба прати топката към Роналдо, който шутира, Падт спаси, а Келиан ван дер Каап не успя да прати топката в мрежата при добавката.
40 - Каули шутира неточно от далечна дистанция.
42 - ГОООЛ за Левски! Георги Миланов се разписа от границата на наказателното поле със силен удар за 0:1.
45+1 - Край на първата част!
.................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Игор Тиаго бе изведен сам срещу Пламен Андреев, а младият вратар запази самообладание и не позволи на нападателя да го преодолее, но и нападателят е бил в засада.
53 - Кирил Десподов преодоля технично Хосе Кордбоа и стреля от малък ъгъл, но Пламен Андреев успя да спаси.
57 - Илиян Стефанов пробва акробатичен удар, след като пое топката на гърдите си, но е бил в засада и топката излезе в аут.
61 - Уелтън получи топката от Илиян Стефанов, навлезе навътре в наказателното и шутира покрай вратата.
66 - Якуб Пьтровски шутира отдалеч по земя, но не затрудни Пламен Андреев.
67 - Игор Тиаго нахлу в наказателното поле на "сините". но е отсъдена засада.
68 - ГОООЛ за Лудогорец! Рик Джонатан изведе по лявото крило Антон Недялко, който центрира и Кирил Десподов с едно докосване прати топката във вратата на Пламен Андреев за 1:1.
70 - ДУЗПА за Лудогорец! Рик Джонатан изведе Игор Тиаго, който бе фаулиран от вратаря Пламен Андреев и Георги Кабаков веднага посочи бялата точка.
72 - ГОООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов не сгреши от наказателния удар за 2:1.
88 - Жереми Петрис навлезе в наказателното поле, падна след съприкосновение със Серджио Падт, но дузпа не бе дадена.
90+2 - ГОООЛ за Левски! При разбъркване в наказателното поле на Лудогорец Келиан ван дер Каап се оказа най-съобразителен и изравни за 2:2.
90+5 - Край на редовното време! Лудогорец и Левски завършиха 2:2 и ще си бият дузпи.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо , 32. Игор Пластун , 24. Оливие Вердон , 3. Антон Недялков, 6. Якуб Пьотровски , 23. Мануел Шоу, 95. Каули, 37. Бърнард Текпетей (46 73. Рик Джонатан), 11. Кирил Десподов   (90 90. Спас Делев), 10. Матиас Тисера (46 9. Игор Тиаго)
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго, 14. Дени Групер, 73. Рик Джонатан, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Левски: 1. Пламен Андреев , 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап , 33. Хосе Кордоба , 6. Цунами, 8. Андриан Краев (7510. Ивелин Попов), 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов (8427. Асен Митков), 18. Роналдо, 17. Уелтън (88. Марин Петков), 14. Илиян Стефанов (6719. Билал Бари)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Нейтън Олдър, 10. Ивелин Попов, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Георги Кабаков
ВАР: Красен Георгиев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия