ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Шампионът Лудогорец се класира за осминафиналите на турнира за купата на България, след като спечели гостуването си на третодивизионния Розова долина с 2:0. Мачът беше белязан от доста невъздържаното поведение на феновете на домакините, които доста пъти обстрелваха терена с бутилки, недоволствайки при почти всяко отсъждане на съдията. Футболистите на тима от Казанлък също търсеха постоянен вербален контакт с реферите и играчите на съперника.

Двубоят ще се започни и с трите принудителни смени, които двата тима направиха през първото полувреме. Първо Стоян Иванов от „розите“ трябваше да напусне преждевременно терена заради проблем. След това Лудогорец замени двама играчи заради контузии – Мануел Шоу и Иван Йорданов. Повече от едно полувреме Розова долина игра с човек по-малко, след като малко преди почивката Красен Георгиев контузи Йорданов и получи втори жълт картон от началото на мача.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Първото попадение в срещата падна в 60-ата минута. Резервата Якуб Пьотровски проби в наказателното поле на домакините и стреля към вратата. Последна рикошет в тялото на играч на „розите“ и топката се озова в Димитър Илиев, който без проблем вкара първия си гол за Лудогорец. В 73-ата минута Текпетей нямаше шанс и удари греда при удар към вратата.

В добавеното време шампионите стигнаха до втори гол. Матиас Тисера се измъкна от опит за изкуствена засада по дясното крило, влезе в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас, а на далечната греда Рик Джонатан прати топката в празната врата.

На осминафиналите „орлите“ ще се изправят срещу победителя от утрешния мач между Вихрен и Левски. Мачът ще се играе на 4 декември от 13:30 часа в Разград

РОЗОВА ДОЛИНА – ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Димитър Илиев (60), 0:2 Рик Джонатан (90+1)

Rozova DolinaРозова долина: 12.Димитър Иванов , 10.Ахмед Сюнетчиев (20 Енгин Махмуд), 23.Валентин Иванов, 77.Венцислав Иванов , 5.Иво Иванов, 9.Кольо Чахов (70-13.Иван Чергев), 11.Пламен Колев (46.-7.Ивелин Илиев), 18.Стоян Иванов (20-88.Калоян Петров), 66.Цветан Чахов, 8.Николай Стоичков  (70-15.Мартин Маринов), 14.Надим Ангелов
Треньор: Атанас Апостолов

LudogoretsЛудогорец: 12.Симон Слуга, 5.Георги Терзиев, 8.Клод Гонсалвеш , 9. Игор Тиаго , 15.Педро Енрике, 16.Аслак Фон Витри (46-4.Сисиньо), 20.Густаво Нонато (57-58.Димитър Илиев  ), 23.Мануел Шоу (27-6.Якуб Пиотровски), 37.Бернард Текпетей, 64.Доминик Янков (57-10.Матиас Тисера), 82.Иван Йорданов (43-73.Рик Джонатан)
Треньор: Анте Шимунджа