Лудогорец завърши 1:1 с гостуващия ЦСКА в дербито от 34-ия кръг на Първа лига прд погледа на националния селекционер Петър Хубчев. Светослав Дяков (41) даде преднина на шампионите с феноменален гол след прехвърлящ удар от около 40 метра, а Фернандо Каранга (63) изравни на празна врата. Така "армейците" спечелиха историческа първа точка при свое гостуване в Разград. След мача шампионите от Разград ще получат златните медали за шестата си поредна титла.

Първата част премина без кой знае колко положения пред двете врати, за което допринесе и неспирният дъжд. Домакините имаха инициативата с по-продължително владение на топката, но на моменти се отдръпваха и в по-задни позиции.

Двата тима пропуснаха положения с преки свободни удари пред двете врати, а резултатът бе открит четири минути преди почивката след грешка на Чорбаджийски в защита и не много добре избита топка от Китанов. Кълбото достигна до капитана на шампионите Светослав Дяков, който почти от центъра се разписа за 1:0.

През втората част шампионите значително намалиха оборотите и това даде шанс на „армейците” да опитат натиск. Кирил Десподов малко след почивката и Густаво Кулма в 62-ата минута направиха пропуски. Усилията на гостите дадоха резултат в 63-ата минута, когато Кирил Десподов проби през централната зона и шутира, а топката рикошира в крака на Паломино и заблуди вратаря, след което Фернандо Каранга се разписа на празна врата за 1:1.

Домакините можеха бързо да си върнат преднината, но в 67-ата минута Джонатан Кафу направи фрапантен пропуск от чиста позиция, пращайки топката в аут. До края на мача и двата тима търсеха победата, но така и не стигнаха до сериозни голови положения.

Въпреки равенството Лудогорец е непоклатим на върха с 80 точки. ЦСКА е на второ място с 64 точки и 5 повече от третия Левски, който утре гостува на Дунав от 17:30 часа в Русе.

Лудогорец - ЦСКА 1:1
1:0 Светослав Дяков (41), 1:1 Фернандо Каранга (63)

Лудогорец: 33.Ренан дос Сантос, 6.Натанаел, 4.Сисиньо, 5.Хосе Паломино, 32.Игор Пластун, 12.Абел Анисе , 18.Светослав Дяков , 84.Марселиньо (8811.Жуниор Кишада), 88.Вандерсон, 22.Джонатан Кафу, 28.Клаудиу Кешеру (7993.Върджил Мисиджан)
Резерви: 29.Даниел Наумов, 19.Александър Василев, 27.Козмин Моци, 93.Върджил Мисиджан, 10.Густаво Кампаняро, 8.Лукас Саша, 11.Жуниор Кишада
Старши треньор: Георги Дерменджиев

Резултат с изображение за цскаЦСКА: 12.Георги Китанов, 3.Антон Недялков, 4.Божидар Чорбаджийски , 6.Рубен Пинто, 9.Фернандо Каранга , 11.Станислав Манолев, 14.Николай Бодуров, 19.Кирил Десподов, 20.Петрус Бумал (4615.Кристиян Малинов), 21.Руи Педро (757.Кевин Меркадо), 26. Густаво Кулма (8817.Давид Симао)
Резерви: 30.Александър Конов, 7.Кевин Меркадо, 8.Кевин Кубемба, 15.Кристиян Малинов, 17.Давид Симао, 2.Стойчо Атанасов, 23.Александър Дюлгеров
Старши треньор: Стамен Белчев

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2 - Вандерсон подава в наказателното поле на ЦСКА, но е отсъдена засада.
5 - Центриране отляво в наказателното поле на Лудогорец, но вратарят Дос Сантос излезе и хвана топката.
9 - Каранга получи шанс да реализира, но не успя да отправи точен удар от малък ъгъл.
12 - Клаудиу Кешеру шутира опасно от пряк свободен удар, прехвърли стената, но и с малко вратата.
14 - Густаво Кулма отправи опасен удар от далечна дистанция, но вратарят на домакните Дос Сантос спаси с една ръка, избивайки топката в корнер.
17 - Пинто шутира неточно от дистанция.
20 - Десподов изпълни пряк свободен удра пред наказателното поле на Лудогорец, но пехвърли и стената, и вратата.
27 - Марселиньо шутира от фаул встрани от вратата.
28 - Руи Педро от гостите е първият предупреден в мача.
34 - Десподов центрира и добра намеса на Пластун.
38 - Дъждът над терена се засили.
41 - ГОООЛ за Лудогорец! Светослав Дяков отбеляза фантастичен гол от центъра с прехвърлящ удар след грешка в защитата на гостите и лошо изчистване на вратаря Георги Китанов.
45 - Край на първото полувреме!
----------------------------------------
46 - Начало на втората част.
46 - Кирил Десподов пропуска от изгодна позиция след центриране в наказателното поле на домакините.
57 - ЦСКА опитва да създаде натиск, след като Лудогорец се дръпна в задни позиции.
62 - Густаво Кулма пропуска от добра позиция след пас на Рубен Пинто.
63 - ГОООЛ за ЦСКА! Кирил Десподов проби през цебтралната зона и шутира, а топката рикошира в крака на Паломино и Фернандо Каранга се разписа на празна врата за 1:1.
67 - Джонатан Кафу направи фрапантен пропуск от чиста позиция, пращайки топката в аут.
76 - Пластун се контузи след сблъсък с Каранга и на терена влезе лекарски екип.
84 - Абел Анисе от домакините е предупреден
85 - Божидар Чорбаджийски от гостите получава официално предупреждение.
89 - Рубен Пинто получава пети жълт картон този сезон и пропуска мача с Левски в следващия кръг.
90+3 - Край на мача! Лудогорец и ЦСКА завършиха при 1:1 в мача, след който домакините ще получат титлата си.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация