Попълнете търсена ключова дума или фраза

Лудогорец не успя срещу Бетис, решава съдбата си в Рим ВИДЕО

Андалусийци спечелиха група C на Лига Европа след победен гол на Набил Фекир в Разград

снимка: Startphoto
снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 10

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец загуби от Бетис с 0:1 на „Хювефарма Арена“ в решаващ мач от петия кръг на група "C" в Лига Европа. Домакините пропуснаха няколко чисти положения през първата част, а след почивката влезлият като резерва световен шампион с Франция от Мондиал 20218 Набил Фекир (56) донесе победата за ндалусийци, които си гарантираха първото място в групата с 13 точки. „Орлите“ са втори със 7 точки, а в другия мач по-късно ХИК Хелзинки посреща Рома, който има 4 пункта. Дали българският шампион ще завърши втори или трети в групата ще се решава в последния кръг при визитата на "вълците" в Рим.

Гостите почетоха легендарния български защитник Трифон Иванов, носил екипа на севилския тим. Той почина в село Самоводене на 13 февруари 2016 година, а то е само на 109 км от Разград. Неговият лик бе на капитанската лента на Хоакин.

Директорът на Бетис с голямо признание за Лудогорец

През първата част Лудогорец създаваше положенията, но не успя да реализира нито едно. Още в 3-ата минута Рик Джонатан имаше шанс да се разпише след центриране на Бърнард Текпетей, но ударът му не затрудни вратаря на гостите. Три минути след това Клаудио Браво отрази и удар на Каули Оливейра, който в 15-ата минута нахлу в наказателното поле и вместо да потърси подаване, шутира над вратата.

В 22-ата минута Клаудио Браво отново се намеси решително, след като Игор Тиаго бе изведен сам срещу него и не успя да го преодолее. Десетина минути по-късни Бърнард Текпетей овладя топката в пеналта, финтира защитник и шутира опасно, но покрай вратата. Малко след това капитанът на гостите Хоакин се контузи и бе заменен принудително, като на негово място влезе Луиз Енрике.

"Орлите" създадоха нова отлична възможност за гол в 38-ата минута, когато Рик Джонатан изведе Каули, който пусна с едно докосване към Игор Тиаго, но ударът на нападателя от близка дистанция бе блокиран.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Андалусийци направиха две промени на почивката с влизането в игра на Набил Фекир и Алекс Морено, започвайки по-агресивно втората част. Така след хвърляне на тъч в 56-ата минута защитата на "орлите" не бе добре подредена и Луиз Енрике изведе Набил Фекир, който елегантно преодоля вратаря Серджио Падт за 0:1.

Лудогорец отново опита да натисне след гола, но отбраната на Бетис не позволи на българския шампион да създадат реална опасност. В 84-ата минута Бърнард Текпетей проби опасно по дясното крило и подаде към Матиас Тисера, който навлезе в наказателното поле и си освободи позиция за удар, но Едгар Гонсалес подложи крак и блокира шута. Три минути след това Борха Иглесиас без изведен защитата на Лудогорец и в последния момент Дени Групер блокира удара му. В добавеното време Бърнард Текпетей шутира от пряк свободен удар в стената.

След загубата Лудогорец остава втори в групата със 7 точки и има 3 повече от Рома преди гостуването на "вълците" в Хелзинки. Бетис е лидер с 13 точки и продължава към елиминациите на Лига Европа.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕТИС 0:1
0:1 Набил Фекир (56)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на мача.
3 - Бърнард Текпетей напредна по дясното крило и центрира, а Рик Джонатан нанесе удар около точката на дузпата и вратарят Клаудио Браво спаси
6 - Клаудио Браво отрази удар на Каули Оливейра от границата на наказателното поле.
11 - Каули Оливейра се размина с топката от изгодна позиция след подаване на Текпетей.
15 -  Каули Оливейра нахлу в наказателното поле, но не потърси подаване, а шутира от малък ъгъл над вратата.
19 - Текпетей се замота около границата на пеналта на гостите и загуби топката.
22 - Игор Тиаго бе изведе в наказателното поле на Бетис, но и неговият удар бе спасен от Браво.
26 - Капитанът на гостите Хоакин падна на тревата контузен след борба за висока топка със Сисиньо.
28 -  Бетис извърши принудителна смяна, Луиз Енрике влезе на мястото на контузения Хоакин.
31 -  Бърнард Текпетей финитира защитник на гостите в наказателното поле и шутира опасно покрай вратата.
37 - Каули бе изведен от Рик Джонатан в наказателното поле и опита подаване, но ударът на Игор Тиаго бе блокиран от защитник.
45+1 - Край на първата част!
...............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Луис Енрике шутира покрай вратата на Серджио Падт.
50 - Рик Джонатан падна в наказателното поле на гостите, но претенциите за дузпа не бяха уважени.
56 - ГОЛ за Бетис! След изпълнение на тъч Набил Фекир бе изведен зад защитата на Лудогорец и с едно докосване преодоля Серджио Падт за 0:1.
63 - Каули осъществи нов добър пробив, но финалният му пас около дузпата не намери никой от неговите съотборници.
72 - Удар на Бърнард Текпетей от дистанция е блокиран.
84 - Бърнард Текпетей проби опасно по дясното крило и подаде към Матиас Тисера, който навлезе в наказателното поле и си освободи позиция за удар, но Едгар Гонсалес блокира шута.
87 - Борха Иглесиас без изведен защитата на Лудогорец и в последния момент Дени Групер блокира удара му.
90+3 - Бърнард Текпетей изпълни пряк свободен удар право в стената.
90+4 - Край на мача! Лудогорец загуби от Бетис с 0:1 и испанският тим си гарантира първото място в групата.

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 4. Сисиньо , 24. Оливие Вердон , 3. Антон Недялков (К), 16. Аслак Фон Витри (8414. Дани Групер) – 6. Якуб Пьотровски (7420. Нонато), 95. Каули Оливейра, 30. Педро Нареси (848. Клод Гонзалвеш) – 73. Рик Джонатан (7490. Спас Делев), 9. Игор Тиаго (6610. Матиас Тисера), 37. Бърнард Текпетей
Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 14. Дени Групер, 20. Нонато, 23. Мануел Шоу, 32. Игор Пластун, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Бетис: 1. Клаудио Браво – 24. Айтор Руибал, 3. Едгар Гонсалес, 6. Виктор Руис, 33. Хуан Миранда (4615. Алекс Морено) – 4. Пол Акуку (468. Набил Фекир ), 5. Гуидо Родригес (7440. Енрике Фернендес Лопес) – 17. Хоакин (К) (2811. Луиз Енрике), 10. Серхио Каналес, 28. Родри – 12. Уилиян Жозе (839. Борха Иглесиас)
Резерви: 13. Руи Силва, 25. Дани Мартин, 8. Набил Фекир, 9. Борха Иглесиас, 11. Луиз Енрике, 15. Алекс Морено, 16. Гийермо Пецела, 35. Марти Гарета, 40. Енрике Фернандес Лопес
Треньор: Мануел Пелегрини

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Харалд Лехнер (Австрия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия