ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Лудогорец приема “Левски” в дербито на 13-тия кръг на “А” група. Двубоят е днес от 16:30 часа и ще бъде предаван пряко по ТВ+Булсатком.

Последното дерби между двата тима беше през пролетта на миналия сезон. Двубоят се игра на 2 април на стадион “Георги Аспарухов”. Гостите от Разград спечелиха с минималното 1:0 след гол на Иван Стоянов в 37-ата минута. След успеха през пролетта Лудогорец остана на 6 точки зад лидера ЦСКА. Класирането след 23-тия кръг през пролетта изглеждаше така: 1.ЦСКА 54 точки, 2.Лудогорец 48 точки, 5.”Левски” 45 точки. Разградчани впоследствие спечелиха титлата, побеждавайки “червените” с 1:0 в последния 30 кръг. Загубата на “Герена” срина “Левски” до пето място, но в крайна сметка тимът финишира трети и получи право за участие в Лига Европа.

Постиженията на Лудогорец и “Левски” от миналото дерби през април до момента са в двете противоположни посоки. Отборът от Разград спечели 3 трофея – шампионската титла, Купата на България и Суперкупата. “Сините” останаха пореден сезон без купа. В Европа обаче и двата отбора достигнаха до едно място...до под кривата круша. Лудогорец игра добре, беше равностоен, но отпадна още на старта срещу Динамо Загреб във Втория квалификационен кръг на Шампионската лига. “Левски” се изложи срещу босненския ФК Сараево на старта в Лига Европа.

От двубоя през април до днес Лудогорец записа общо 26 мача, от тях 19 победи, 4 равенства и 3 загуби. Пораженията са от Динамо Загреб, Черноморец в “А” група през този сезон и ЦСКА за Купата на България. “Левски” има 24 мача, от тях 17 победи, 3 равенства и 4 загуби. Пораженията на “сините” са два пъти от Локомотив Пловдив (и двата пъти през пролетта - за Купата на четвъртфинал и в “А” група), Сараево в Лига Европа и ЦСКА.